استاندار آذربایجان غربی:

رشادت ها و ایثارگری های دوران دفاع دفاع مقدس به خوبی تبیین نشده است

رشادت ها و ایثارگری های دوران دفاع دفاع مقدس به خوبی تبیین نشده است
استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه تا به امروز رشادت های دوران دفاع مقدس بخوبی تبیین نشده است تا نسل های امروز و فردا از ایثارگری های خالصانه که عامل اصلی پیروزی بود آگاه شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس، نبردی نابرابر و متفاوت از همه جنگ ها بود که شاهد لشکرکشی کشورهای مختلف علیه ایران اسلامی بودیم گفت: متاسفانه تا به امروز رشادت های دوران دفاع مقدس بخوبی تبیین نشده است تا نسل های امروز و فردا از ایثارگری های خالصانه که عامل اصلی پیروزی بود آگاه شوند.

محمدمهدی شهریاری امروز در دومین جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی تصریح کرد: ایستادگی آذربایجان غربی در برهه های مختلف انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید برجسته و زنده بماند.

وی افزود: جنگ ایران و عراق متفاوت از همه جنگ ها بود. عراق به پشتوانه نظامی و مالی بسیاری از کشورها نتوانست بر ایثار و رشادت مردم ایران فائق بیاید.

شهریاری ادامه داد: نتوانسته ایم نسبت به رشادت های انجام گرفته بخوبی ادای دین کنیم.

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مستندسازی رشادت ها، فضاسازی ادارات و شهرها و روستاها، تجلیل از رزمندگان دوران دفاع مقدس و برگزاری برنامه های هنری و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همه دستگاه های اجرائی با استفاده از اعتبارات فرهنگی خود نسبت به پاسداشت این رویداد مهم اقدام نمایند.

شهریاری افزود: کمبود اعتبار نباید بهانه ای برای کم کاری در این مسئله باشد.

وی تصریح کرد: با وجود شیوع کرونا، اما برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به نحو شایسته برگزار شود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با انتقاد از کم کاری دستگاه ها و وزارتخانه های معین ساخت یادمان های شهدا در استان گفت: وزارتخانه های مربوطه که سهم و نقش آنها در ساخت یادمان های شهدا مشخص شده اند تا آخر شهریور تعیین تکلیف می شوند. دستگاه های مسئول باید هرچه سریعتر نسبت به اجرای تعهدات خود عمل کنند.

در این جلسه روسای کمیته های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه های پیشنهادی خود را ارائه کردند.