استاندار آذربایجان غربی:

مشارکت مردم عامل اصلی قطع زنجیره شیوع کروناست

مشارکت مردم عامل اصلی قطع زنجیره شیوع کروناست
استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح شهید سلیمانی گامی اساسی در شناسایی زودهنگام بیماری کرونا و حمایت از گروه های در معرض آسیب است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری امروز در مراسم آغاز بکار رسمی طرح محله محور شهید سلیمانی گفت: با مشارکت گسترده بسیج، شبکه های بهداشت، هلال احمر، کمیته امداد، شهرداری و خیرین در این طرح ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی از طریق حضوری و غیر حضوری، شناسایی زودهنگام بیماری و پاسخ سریع به آن، قرنطینه خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض آسیب و مشارکت در درمان سرپایی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح مبتنی بر هر خانه یک پایگاه سلامت است، گفت: تشدید نظارت بر مقررات بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده و هدفمند و هوشمند، قرنطینه خانگی و رهگیری هوشمند بیماران، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری از راهبردهای اجرای این طرح است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: به جهت همکاری خوب مردم و تقویت نسبی نظارت ها شاهد روند کاهشی بیماری کرونا در استان هستیم. اما باید مراقب بود که با موج چهارم بیماری مواجه نشویم.

شهریاری گفت: برای حمایت های لازم از طرح محله محور هماهنگی های لازم از طریق وزارت کشور انجام گرفته است.

در این جلسه که فرمانداران و مدیران متولی در شهرستان ها بصورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند ابعاد اجرایی طرح محله محور شهید سلیمانی طرح و تصمیمات لازم برای اجرای دقیق آن اتخاذ شد.