استاندار آذربایجان غربی:

مراکز تجمعی باید تعطیل شود

مراکز تجمعی باید تعطیل شود
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند روبه رشد شیوع کرونا ویروس در استان به نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی دستور داد تا با جدیت مبادی ورودی را کنترل کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا ویروس گفت: برای پیشگیری از ابتلای بیشتر استان به کرونا ویروس باید محدودیت های کنترلی در مبادی ورودی به استان به طور جد اعمال شود.نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص وظیفه خطیری دارند.

وی افزود: امروز مبادی ورودی به استان به درستی کنترل نمی شود. با توجه به اینکه ایجاد ممنوعیت در مبادی ورودی مطالبه عمومی است لذا تدابیر سختگیرانه ای در این خصوص اعمال می شود

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند روبه رشد شیوع کرونا ویروس در استان به نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی دستور داد تا با جدیت مبادی ورودی را کنترل کنند.

استانداری آذربایجان غربی افزود: برای پیشگیری از ابتلای بیشتر استان به کرونا ویروس باید محدودیت های کنترلی در مبادی ورودی به استان به طور جد اعمال شود.نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص وظیفه خطیری دارند.

وی افزود: امروز مبادی ورودی به استان به درستی کنترل نمی شود. با توجه به اینکه ایجاد ممنوعیت در مبادی ورودی مطالبه عمومی است لذا تدابیر سختگیرانه ای در این خصوص اعمال می شود.

شهریاری بر تعطیلی مراکز تجمعی چون بازارهای هفتگی و دام و تاناکورا در همه استان تاکید کرد و گفت: بر اساس نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی باید از هرگونه تجمعی خودداری شود تا ابتلای افراد به کرونا ویروس تشدید نشود.

استاندار شهریاری در ادامه بر ضرورت خلوت نمودن ادارات تاکید کرد و گفت: به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود تا از ظرفیت دور کاری برای انجام امورات بیش از اینها استفاده شود و کارمندانی که نیازی به حضورشان در ادارات نیست در منزل نسبت به انجام امورات اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: اطلاع رسانی مبارزه با کرونا ویروس تعطیل بردار نیست و باید به یک جریان مستمر و موثر تبدیل شود.

مقام عالی استان از نیروی انتظامی خواست تا علاوه بر اینکه مانع فعالیت قلیان سراها می شود با متخلفین نیز برخورد نماید.

وی با اشاره به اینکه استان آمادگی پذیرش مسافر در ایام نوروز را ندارد گفت: با توجه به ممنوعیت و محدودیت های اعمال شده در این خصوص میراث فرهنگی می بایست طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای رزرو تخت ویژه کادر درمانی و افراد مشکوک اقدام نماید.

استاندار آذربایجان غربی گفت: اوایل هفته آینده ۵ هزار بسته بهداشتی و ضدعفونی کننده در بین زلزله زدگان قطور توزیع می شود.

شهریاری همچنین با اشاره مشکلات مردم نیازمند در تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده از دستگاه اجرایی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، اوقاف و امور خیریه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خواست که تا در روزهای آتی با هماهنگی همدیگر بسته های بهداشتی را تهیه و در بین نیازمندان توزیع کنند.

وی در ادامه بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت های رسانه ای برای پیشگیری از کرونا ویروس تاکید نمود.

تمام اقدامات مقابله با کرونا ویروس باید بر اساس تصمیمات ستاد ملی و استانی باشد

علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر پرهیز از اقدامات جزیره‌ای در خصوص مبارزه با کرونا ویروس گفت: همه اقداماتی که دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند باید بر اساس تصمیمات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا باشد.

 علی مصطفوی  با اشاره به تشکیل کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونا افزود: این کمیته بر اساس تصمیمات شورای اطلاع رسانی تقویت و فعالیت خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی هدف از تشکیل کمیته اطلاع رسانی را تقویت بحث آموزش و پیشگیری موثر و هدفمند دانست.