استاندار آذربایجان غربی:

مبادی ورودی و خروجی آذربایجان غربی به منظور مبارزه با کرونا بشدت کنترل می شود

مبادی ورودی و خروجی آذربایجان غربی به منظور مبارزه با کرونا بشدت کنترل می شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: برای مدیریت بیماری کرونا مبادی ورودی و خروجی استان بشدت کنترل می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای مدیریت بیماری کرونا مبادی ورودی و خروجی استان بشدت کنترل می شود از مسافران نوروزی درخواست نمود این استان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکنند.

محمدمهدی شهریاری در دوازدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و عید مبعث و نامگذاری سال جدی به نام سال جهش تولید تصریح کرد: استانها از اتخاذ تدابیر جزیره ای منع شده اند گفت: ما تابع سیاستهای ملی هستیم و در خصوص کنترل مبادی ورودی و خروجی ضمن تشدید کنترل های لازم و غربالگری از مسافرین نیز خواهش می کنیم این استان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکنند.

وی با اشاره به اینکه روند تهیه و تولید اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در استان روز به روز بهتر می شود افزود: به منظور تامین نیازهای استانی خروج الکل از آذربایجان غربی به هر مقصدی ممنوع است.

شهریاری گفت: برای جبران کمبود ماسک به زودی محموله های وارداتی به استان وارد می شود.

استاندار آذربایجان غربی اولویت توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی را کادر درمان، کارگران، سالمندان و صنوف خدماتی که با مردم در ارتباط هستند اعلام کرد و افزود: دستگاه های نظارتی و بازرسی بر روند چرخه توزیع نظارت جدی داشته باشند.

شهریاری توجه به پویش ۲۹۱۴ را به منظور تشویق مردم در خانه ماندن برای قطع زنجیره شیوع کرونا مهم دانست.

وی از غربالگری سلامت ۶۰ درصد جمعیت استان نیز خبر داد و افزود: در این زمینه با تلاش نیروهای بهداشت و طرح بسیج ملی اقدام خوبی انجام گرفته که می بایست این پرسشگری از مردم تداوم داشته و موارد مشکوک به مراکز درمانی هدایت شوند.

در این جلسه علاوه بر اینکه روسای کمیته های مربوطه گزارشی ارائه نمودند آخرین تدابیر اتخاذ شده برای مدیریت بیماری کرونا و نیز راهکارهای تشدید قطع زنجیره از جمله لزوم تعطیلی جدی بازارهای سنتی، پاساژهای و مراکز تجمعی مورد تاکید قرار گرفت.