بهره‌برداری از 3 واحد تولیدی صنعتی همزمان با هفته دولت در ارومیه

بهره‌برداری از 3 واحد تولیدی صنعتی همزمان با هفته دولت در ارومیه
سه واحد تولیدی با ٣٧٣ میلیارد ریال اعتبار امروز با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و فرماندار ارومیه به مرحله بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سه واحد تولیدی با ٣٧٣ میلیارد ریال اعتبار امروز همزمان با پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، فرماندار ارومیه و جمعی از مسوولان شهرستانی به مرحله بهره‌برداری رسید.

فرماندار ارومیه در حاشیه این مراسم گفت: شرکت آرین پترو ایده یکی از شرکت‌های دانش بنیان بوده که امروز با ٣١ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

علیرضا ملامحمدی‌زاده افزود: این واحد تولیدی در شهرک صنعتی فاز ٢ ارومیه، با تولید سالانه حدود ٣٠ هزار تن روغن موتور و گریس فعالیت می‌کند و برای ١۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

وی بیان کرد: شرکت پردیس اتصال آب اروند نیز از دیگر شرکت‌هایی است که امروز با اعتبار ٢۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی تاکید کرد: این شرکت از واحدهای راکد بود که امروز با فعالیت در زمینه تولید لوله پلی اتیلن برای ١٠ نفر اشتغالزایی کرده و سالانه یک‌هزار و ۵٠٠ تن انواع لوله به قطر کمتر از ٢۵٠ میلی‌متر تولید می کند.

فرماندار ارومیه ادامه داد: فاز توسعه شرکت کیهان دارو شیمی از دیگر واحدهایی است که امروز همزمان با هفته دولت و با ٣١٧ میلیارد ریال وارد مرحله بهره‌برداری شد.

ملامحمدی‌زاده اظهار داشت: این شرکت سالانه بیش از ۴۶٧ میلیون عدد انواع قرص آنتی‌بیوتیک و داروهای گوارشی به شکل کپسول و ساشه را تولید و روانه بازار می‌کند و برای ٢٠ نفر از جوانان این منطقه اشتغالزایی کرده است.