برگزاری سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ارومیه

برگزاری سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ارومیه
سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به میزبانی اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.

سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به میزبانی اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در این نشست با اشاره به رتبه بندی ارائه شده از سوی اتاق ایران در خصوص رتبه دوم آذربایجان غربی در شاخص های بهبود فضای کسب و کار در دومین سال متوالی اظهار کرد: تثبیت و ارتقای این جایگاه نیازمند اهتمام جدی دولت و بخش خصوصی است.

 پیگیری وضعیت واحدهای تولیدی تعطیل شده،لزوم تلاش دستگاههای اجرایی برای جذب سهم ملی، پیگیری سپرده های ارزی، بررسی مشکل شاخص های بسته بندی، موضوع خرید تضمینی سیب و برگزاری میز سیب و نیز لزوم اهتمام جهاد کشاورزی برای افزایش راندمان تولید سیب از طریق شیوه های کم آب از جمله موضوعاتی بود که شهریاری در این نشست به آنها اشاره و دستگاههای مربوطه را مکلف کرد تا نسبت به پیگری و هماهنگی با بخش خصوصی اقدام نمایند.

مقام عالی استان با تاکید بر نقش بخش خصوصی در شرایط امروز اقتصادی، حل مشکلات این بخش را از جمله اولویتهای استان برشمرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست هماهنگی بخش خصوصی و دولت را کلید حل مشکلات دانست و گفت: با محوریت اتاق ارومیه همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان در سالجاری برگزار می شود.

رضا حسینی افزود: با توجه به جمع آوری وضعیت و آمار واحدهای تولیدی تعطیل شده در استان، پکیج سرمایه گذاری در این واحدهای برای ارائه در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری آماده شده تا واحدهای تولیدی تعطیل شده دوباره به چرخه تولید برگردند.

وی پیگیری مرکز خدمات سرمایه گذاری، تهیه نقشه راه سرمایه گذاری و لزوم فرهنگسازی پنجره واحد سرمایه گذاری توسط اتاق بازرگانی به منظور اعتمادسازی و بیان عملکرد این واحد برای تولید کنندگان را از جمله مولفه های مهم توسعه اقتصادی استان دانست.

در ادامه این نشست برخی از فعالین بخش خصوصی نکته نظرات خود در خصوص بهبود مسیر صادرات و رونق تولید را بیان نمودند.