مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 300 نفر رسید

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 300 نفر رسید
بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی 300 نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد 17 نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۳۰۰ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۷ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

دکتر جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲ نفر به تعداد مبتلایان و سه نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده‌است.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۸۹۶ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۳۰۰ نفر شامل ۳۳ درصد مثبت بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: تاکنون ۱۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند ولی روند قرنطینه و کنترل آنان همچنان ادامه دارد.

آقازاده تاکید کرد: مردم نباید اصراری بر حضور در مراکز پرتجمع و مراسم آخر سال داشته باشند زیرا این امر، تعداد مبتلایان را بسیار بیشتر خواهد کرد.

وی گفت: در حال حاضر بیمارستان طالقانی ارومیه به تعداد بسیار زیادی خدمت‌رسانی می‌کند و بیماران بسیار زیادی را نیز پذیرش می‌کند که ادامه این روند مشکل‌آفرین است.

وی از خانواده‌ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان‌های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری کنند و با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

افزایش مبتلایان به کرونا در ارومیه و خوی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همچنان روند صعودی در خصوص بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه مشهود است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر در این شهرستان و ۱۰ نفر در خوی به این بیماری مبتلا شده اند.

دکتر جواد آقازاده افزود: با این آمار تعداد مبتلایان در ارومیه به ۱۱۸ نفر و در خوی به ۳۴ نفر افزایش یافت.

وی اضافه کرد: این آمار نشان‌دهنده سهم ۳۹ درصدی ارومیه از کل مبتلایان استان است که البته روند افزایشی در این خصوص را همچنان شاهد هستیم.

وی اظهار کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در بوکان، چهار نفر در هرکدام از شهرستان های شاهین‌دژ و نقده، سه نفر در مهاباد و یک نفر در هرکدام از شهرستان های اشنویه، ماکو و پلدشت به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان‌های پیرانشهر، چالدران، شوط، چایپاره، تکاب، سردشت، سلماس و میاندوآب نبودیم که امیدواریم این روند تداوم یابد.

آقازاده گفت: با این افزایش، تعداد مبتلایان در بوکان به ۴۳ نفر، شاهین‌دژ ۲۰ نفر، میاندوآب ۱۷ نفر، مهاباد ۱۵ نفر، نقده ۱۳ نفر و تکاب به ۱۲ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که کرونای هشت نفر در سلماس و ۶ نفر در سردشت مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، چهار نفر در اشنویه، چهار نفر در ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای یک نفر در پلدشت به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: در حال حاضر تنها ۲ شهرستان استان شوط و چالدران عاری از کروناست ولی مردم این شهرستان‌ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

 

منبع: ایرنا