استاندار آذربایجان غربی:

توسعه پایدار بدون حل مشکلات اجتماعی تحقق نمی یابد

توسعه پایدار بدون حل مشکلات اجتماعی تحقق نمی یابد
استاندار آذربایجان غربی گفت: بدون حل مشکلات و معضلات اجتماعی توسعه پایدار و تامین زیرساخت های عمرانی و اقتصادی ابتر می ماند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بدون حل مشکلات و معضلات اجتماعی توسعه پایدار و تامین زیرساخت های عمرانی و اقتصادی ابتر می ماند گفت: توسعه پایدار برای بهبود مشکلات مختلف از جمله معضلات اجتماعی مطرح است اما متاسفانه امروز یکی از علل روند کُند توسعه پایدار عملکرد ضعیف در حوزه حل معضلات اجتماعی است.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در سالن شهید سلیمانی استانداری ترتیب یافت، با قدردانی از اقدامات کمیته های مقابله با عرضه مواد مخدر، بانوان و آموزش و پرورش از بهزیستی خواست تا در بهره گیری درست و با برنامه از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد مرتبط با پیشگیری از اعتیاد فعالانه تر عمل کند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد مرتبط با پیشگیری از اعتیاد ظرفیت های خوبی برای آگاهسازی عمومی هستند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه نباید تصور کرد که همه مردم با توجه به گذشت زمان و عواقب گسترده مصرف مواد از عوارض آن اطلاع کافی دارند، از صدا و سیما، رسانه ها و نهادهای فرهنگی مرتبط خواست تا جریان آگاهسازی را مستمر و موثر پیگیری کنند.

شهریاری ضمن تاکید بر فعال سازی جلسات کمیته های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، از این خبر داد که هنوز در گوشه کنار شهرها معتادین متجاهر که عمدتا دارای بیماری هستند به حال خود رها شده اند.

وی ادامه داد: معتادین متجاهر بویژه آنان که دارای بیماری هستند باید ابتدا درمان شده و سپس برای طی مراحل ترک اعتیاد به کمپ های مربوطه تحویل شوند.

استاندار آذربایجان غربی همکاری بین بخشی را کلید ارتقای مبارزه با مواد مخدر دانست و افزود: دستگاه های اجرائی ظرفیت های ویژه ای دارند که باید در نشست های تخصصی از این توانمندیها آگاهی یافته و نسبت به انسجام بخشی برای مبارزه با مواد مخدر اقدام نمایند.