تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌غربی به 3660 نفر رسید

تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌غربی به 3660 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 660 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 595 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 660 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 595 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 423 مورد جدید تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد 81 نفر مبتلای جدید هستند و در مجموع تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا به 3 هزار و 660 نفر رسید که از این تعداد یک هزار و 595 نفر بهبود یافته‌اند.

وی تصریح کرد: از 81 مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان 72 نفر از بیماران سرپایی و 9 نفر از بیماران بستری شده در بیمارستان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 15 نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به یک هزار و 595 نفر افزایش یافته است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به تفکیک شهرستان‌ها اعلام کرد: ارومیه 12 نفر کرونایی سرپایی مثبت جدید، اشنویه 4 نفر مثبت که از این تعداد سه نفر سرپایی و یک نفر بستری، بوکان هفت نفر سرپایی، پیرانشهر پنج نفر سرپایی، تکاب پنج نفر مثبت که سه نفر سرپایی و یک نفر بستری، خوی 18 نفر مثبت که 16 نفر سرپایی و 2 نفر بستری، سردشت یک نفر سرپایی، شاهین‌دژ دو نفر سرپایی مثبت، مهاباد 9 نفر مثبت که هفت نفر سرپایی و 2 نفر بستری، میاندوآب 17 نفر مثبت که 16 نفر سرپایی و یک نفر بستری، نقده یک نفر مثبت بستری شده در بیمارستان گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه آمار فزاینده‌ای در بیماران سرپایی گزارش شده است تاکید کرد: در برخی شهرستان‌ها که آمار منفی بود در حال حاضر طیف‌های جدیدی از مبتلایان در شهرستان‌ها گزارش شده است، بنابراین لازم است خود مراقبتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی جدی گرفته شود و شهروندان در مواقع غیرضروری از منزل خارج نشوند و همچنان بهترین راه در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا در خانه ماندن است.

 

منبع: فارس