امام جمعه ارومیه:

مشکلات تولید کنندگان شناسایی و حل شود

مشکلات تولید کنندگان شناسایی و حل شود
امام جمعه ارومیه گفت: به مسائل فرهنگی توجه ویژه ای شود‌.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه در خصوص مسائل فرهنگی خاطر نشان کرد: اساس ملت و امت مسائل فرهنگی است و باید به مسائل فرهنگی توجه شود چرا که تمام دشمنان به مسائل فرهنگی توجه کرده اند و تلاش دارند از این راه به جمهوری اسلامی ضربه بزنند.  

حجت الاسلام قریشی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هئیت دولت تصریح کرد: دولتمردان با نیت الهی، کار جهادی کنند تا مشکلات کشور هر چه سریع تر رفع شود و همچنین دولتمردان باید برای آبادی کشور تلاش کنند.  

وی افزود: دولتمردان باید در هفته دولت کارنامه خود را بنگردند و کارهای یک سال خود را ارزیابی کنند.

امام‌جمعه ارومیه در خصوص تولیدکنندگان بیان کرد: دولتمردان و مسئولین باید به تولید کنندگان به دید جهادگران بنگرند و نهایت تلاش خود را برای شناسایی مشکلات و کمک به آنان به کار گیرند.  

وی باتاکید براینکه دولتمردان باید در کشور عدالت اجتماعی را برقرار کنند تا همه مردم در رفاه باشند و فاصله طبقاتی کمتر شود ادامه داد: دولتمردان باید خود ابتدا مسائل دینی را رعایت کنند و سپس زیر دستان خود را نیز به این مسائل دعوت کنند.

امام جمعه ارومیه بابیان اینکه ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد است که این روز یادآور وحشی گری رژیم صهیونیستی در نابودی مساجد است‌افزود: مساجد محور توحید و خانه خدا هستند و در جریان پیروزی انقلاب اسلامی مساجد محور حرکات انقلابی بودند.

حجت الاسلام قریشی در خصوص ویژگی های متولیان مساجد خاطر نشان کرد: متولیان مساجد به مسائل مساجد بمنظور رونق بیشتر و تشویق حضور جوانان در مساجد توجه کنند،همچنین باید متولیان مسجد از متقیان و مومنان و از افراد خوشنام محله باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در خصوص عید غدیر خم تاکید کرد: به همت مردم و مسئولین جشن های عظیم برای عید غدیر خم در سراسر شهر برگزار شد که شایسته تقدیر و تشکر است.  

وی ادامه داد: افراط و تفریط در برگزاری مناسبت های دینی شایسته نیست و باید در این مسائل اعتدال را رعایت کرد.