افتتاح 60 واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده روستایی در ارومیه

افتتاح 60 واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده روستایی در ارومیه
60 واحد مسکونی مقاوم‌سازی و بهسازی شده روستایی به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و فرماندار ارومیه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، ۶٠ واحد مسکونی مقاوم‌سازی و بهسازی شده روستایی به مناسبت هفته دولت، امروز با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، فرماندار ارومیه و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارومیه در حاشیه این مراسم گفت: برای بهسازی و مقاوم‌سازی این تعداد واحد مسکونی ١۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رضا منافی افزود: از نظر این نهاد هر واحد مسکونی که در ساخت آن مشخصات کامل فنی آئین نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان رعایت نشود، مسکن غیرمقاوم تلقی می‌شود و نیازمند مقاوم‌سازی است.

وی بیان کرد: به همین مناسبت و در راستای اجرای طرح سنددار کردن اماکن روستایی، ٢٠٠ جلد سند روستایی در شهرستان ارومیه تحویل صاحبان منازل روستایی داده شد و ٢ طرح هادی روستایی نیز با حدود ١٨ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

منافی اظهار داشت: طرح هادی روستایی از جمله اقدامات مؤثر دولت در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست.

وی ادامه داد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده‌راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش‌بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می‌شود.

مقاوم سازی ۱٠٠٠ واحد مسکونی روستایی در آذربایجان غربی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: همزمان در سراسر استان ۱۲ طرح هادی روستایی اجرا شد.

محمود بدلی عصر امروز ۶ شهریور در مراسم افتتاح طرح هادی در روستای قره گوز افزود: همزمان در سراسر استان ۱۲ طرح هادی روستایی با اعتبار ۶میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اجرا شد. 

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح ها ۲٠٠٠ خانوار روستایی و ۱۱هزار نفر از مزایای این طرح ها بهره مند شدند.

بدلی اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۱۰۰۰واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده اند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف از اجرای پروژه های مقاوم سازی ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها است، یاد آور شد: به مناسبت هفته دولت ۱۰۰۰جلد سند مالکیت اماکن روستایی در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰نفر جمعیت اعطا می شود.