مشکل تامین آب شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه رفع شد

مشکل تامین آب شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه رفع شد
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی از حل مشکل تامین آب شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حسن حاتمی افزود: آب شهرک‌ صنعتی مذکور در سنوات گذشته بمیزان ۱۰ لیتر بر ثانیه از شرکت آب و فاضلاب استان خریداری و تامین شده و این در حالیست که مصرف واحدهای صنعتی مستقر در شهرک بیش از ۲۰ لیتر بر ثانیه بوده و استفاده بیش از حد مجاز حجم آب خریداری شده منجر به محاسبه تصاعدی بهای هر مترمکعب آب مصرفی و صدور فیش های آب میلیاردی توسط شرکت آب و فاضلاب استان می شد که این موضوع شرکت شهرکهای صنعتی و واحدهای آب بر را با مشکلات عدیده مواجه می کرد. 

وی ادامه داد: پیرو پیگیری های مستمر انجام شده بالاخره این مشکل با حفر چاه آب جدید ، اجرای خط انتقال آب ۴ کیلومتری و هزینه کرد بیش از ۶۰ میلیارد ریالی از بودجه داخلی شرکت و تامین آب بیش از ۵۰ لیتر بر ثانیه مرتفع و مشکل کلیه واحدهای صنعتی خصوصا" واحدهای آب بر شهرک تا چندسال آینده رفع شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان‌غربی وجود دارد، ادامه می‌دهد:  ۲۴۰۰ هکتار از زمین‌های این استان در اختیار این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: طی سال های اخیر ۱۶۰ واحد صنعتی در این شهرک احیا و به مدار تولید بازگشته‌است.