بارش تگرگ مردم ارومیه را غافلگیر کرد

بارش تگرگ مردم ارومیه را غافلگیر کرد
بارش تگرگ در اواسط آخرین ماه از فصل تابستان عصر یکشنبه در ارومیه، مردم کشاورزان این شهرستان را غافلگیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، بارش تگرک در این شهرستان در حالی رخ داد که هواشناسی استان بارش رگبار باران را برای نواحی شمالی استان پیش بینی کرده‌ بود و کشاورزان مشغول جمع‌آوری محصولات خود بودند.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهارداشت: هوای استان از امروز تا روز دوشنبه ۱۹ شهریور از ۴ تا ۶ درجه در سراسر استان کاهش می یابد و بارش‌ها در هفته جاری در استان ادامه دارد.

مهدی کریمی با بیان اینکه شدت بارش‌ها در شمال استان متمرکز است اظهار داشت: سرعت وزش باد روز گذشته در چایپاره به ۴۵ کیلومتر بر ساعت رسید.

کریمی خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی بویژه در مناطق شمالی استان به سبب بارش و رگبارهای پراکنده دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته گرم‌ترین شهر استان، میاندوآب با ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و خنک‌ترین شهر نیز چالدران با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

وی دمای ارومیه را نیز بین ۱۴ و ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش در ماکو به میزان پنج میلیمتر به ثبت رسیده است.

 

منبع: مهر