حراست باید در کار خود، حفظ آبروی افراد را در نظر بگیرد

حراست باید در کار خود، حفظ آبروی افراد را در نظر بگیرد
سوء استفاده از بیت المال در هر اندازه و زمانی پسندیده نیست و امروز که در شرایط سخت جنگی قرار داریم باید بیش از پیش از بیت المال صیانت کرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در شرایط سخت جنگ اقتصادی بسر می بریم گفت: سوء استفاده از بیت المال در هر اندازه و زمانی پسندیده نیست و امروز که در شرایط سخت جنگی قرار داریم باید بیش از پیش از بیت المال صیانت کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد مهدی شهریاری در همایش حراست ها و گام دوم انقلاب که به میزبانی دانشگاه آزاد ارومیه برگزار شد،  با ترسیم وضعیت کشور افزود: شرایط امروز کشور در دهه پنجم انقلاب بسیار حساس تر از گذشته است و یقین داریم که امسال نیز با درایت های مقام معظم رهبری با کمترین هزینه برای کشور سپری می شود.

وی با بیان اینکه سیاستهای استکبار ستیزی و دفاع از مظلومین موجب شده تا منافع قدرتهای استکباری به خطر بیفتد اظهار کرد: سیاست خاص جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کشورهای استکباری و دفاع از مظلومین موجب شده تا هم منافع قدرتهای استکباری به خطر بیفتد و هم مورد تحریم های مختلف قرار بگیرد.

شهریاری گفت: اگر چه با خروج آمریکا از برجام کشور دچار نوسانات اقتصادی شد اما به طور قطع عبور از این وضعیت با تدابیر اندیشیده شده از سوی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر دور از دسترس نیست.

مقام عالی استان فشارهای اقتصادی بر کشور برای برهم زدن فضا، تحریک مردم و حذف سرمایه های اجتماعی از طریق بی اعتمادی را راهکارهای دشمن در جنگ امروز اقتصادی عنوان کرد و گفت: با وجود این برنامه ریزی دشمن، کم کاری مسئولین و بی توجهی به نیازهای مردم مسیر رسیدن دشمن به خواسته هایش را هموار تر می سازد.

محمد مهدی شهریاری افزود: رقابتهای بی ثمر سیاسی، ناهماهنگی جریانات سیاسی در خصوص امید آفرینی به مردم موجب می شود تا دولت نتواند به درستی به تعهدات خود در قبال مردم عمل کند.

استاندار آذربایجان غربی سوء مدیریتهای سالهای گذشته را عاملی مهم در ایجاد فضای بی اعتمادی به دولت دانست و گفت: اگر مدیریت ها در گذشته پاسخگویی مناسب به مطالبات بحق مردم بود امروز دولت با انبوهی از سوء مدیریتها و تعلل در اجرای تعهدات مواجه نبود.

شهریاری گفت: متاسفانه بخشی از سرمایه های اجتماعی نبخاطر سیاستهای جنگ طلبانه دشمن، بلکه بخاطر سیاستهای غلط ما در برخی موضوعات از بین رفته و بازسازی این اعتماد از دست رفته به تلاشی صادقانه توام با شفاف سازی نیازمند است.

مقام عالی استان با تقدیر از تلاشهای وزارت اطلاعات در جلب اعتماد مردم افزود: خوشبختانه وزارت اطلاعات در طی سالهای گذشته تا به امروز توانسته نسبت به جلب و بازسازی اعتماد مردم بخوبی عمل کند.

محمد مهدی شهریاری وظیفه نیروهای حراست در بازسازی اعتماد مردم را سنگین و مهم دانست و گفت: هر گونه کوتاهی از جانب نیروهای حراست خسارتهای جبران ناپذیری را در از بین بردن سرمایه های اجتماعی به دنبال دارد.

وی لزوم برخورد با شریانهای فساد، برخورد قاطع با مفسدین و شفاف سازی فعالیتها را از جمله مهم ترین اقدامات برای جلب رضایتمندی عمومی عنوان کرد و افزود: برخورد با پرونده های فساد حفظ سرمایه های اجتماعی را در پی دارد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه پیشگیری و مقابله با فساد و حفظ امنیت و سلامت روانی مردم برای حفظ سرمایه های اجتماعی را از وظایف نیروهای حراست دانست و گفت: اطلاع رسانی فعالیتها با حفظ اصل آبروی افراد در فرایند بازسازی اعتماد و جلب سرمایه های اجتماعی بسیار مهم است.

شهریاری کسب رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع را از دیگر اصول مهم برای تامین امنیت روانی عنوان کرد و گفت: برخورد مهربانانه با مردم و پاسخ دهی توام با احترام می تواند در جلب اعتماد مردم بسیار موثر باشد.