کلنگ زنی خط تراموا و افتتاح شهربازی مدرن ارومیه در هفته دولت امسال

کلنگ زنی خط تراموا و افتتاح شهربازی مدرن ارومیه در هفته دولت امسال
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه از کلنگ زنی خط تراموا و افتتاح شهربازی چیچست ارومیه در هفته دولت امسال خبر داد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه از کلنگ زنی خط تراموا و افتتاح شهربازی چیچست ارومیه در هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری راومیه، عادل فتاحی اظهار داشت: طبق قانون، شهرهایی جمعیتی افزون بر یک  میلیون  نفر می‌توانند نسبت به داشتن تراموا، مترو و قطار درخواست داشته باشند و ارومیه  به سبب اینکه دومین شهر پر ترافیک کشور است، بر اساس مطالعات  طرح جهانی  ترافیک و حمل‌ونقل  سال 1388 وارد این بحث شدند و پیشنهاد خط ریلی برای یک افق بلندمدت  تا سال 1405 مطرح شد و بعد این طرح در سال 1393 به تصویب رسید.

وی با اشاره به مطالعات انجام‌شده در این پروژه گفت: امکان سنجی سامانه‌های حمل‌ونقل ریلی، شناسایی تجهیزات زیربنایی و روبنایی، مطالعات سازه و ابنیه‌های موجود در مسیر، محاسبات ترافیکی، نقشه برداری، مطالعات ژئوتکنیک مسیر خط یک تراموا برای پیاده سازی و کلنگ زنی این پروژه انجام شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به کلیات مسیر تراموا ارومیه افزود: طول مسیر این خط تراموا 9 کیلیومتر و 200 دهم متر مسیر رفت و همین میزان برای مسیر برگشت در نظر گرفته شده و در شهر 14 ایستگاه تراموا در مسیرهای میدان خاتم‌الانبیا، بلوار 7 تیر، بلوار 17 شهریور،  خیابان امام، خیابان امینی، بلوار مدرس، خیابان طالقانی، میدان ولایت فقیه، بلوار استادشهریار، بلوار قاسمی، پارک استقلال بوده همچنین مبدأ جنب میدان خاتم‌الانبیا دپوی شرقی به مساحت 76 هزار و 484 متر مربع، مقصد  جنب پارک استقلال دپوی غربی به مساحت 41 هزار و 890 مترمربع واقع شده است.

فتاحی با اشاره به زمان کلنگ زنی خط تراموا ارومیه بیان کرد: ظرفیت جابه جایی در ساعات اوج ترافیک 8 هزار نفر بوده و همچنین تلاش می‌شود تا هفته دولت تمامی مطالعات به اتمام رسیده و در هفته دولت امسال کلنگ این پروژه به زمین می‌خورد.

مدرن‌ترین شهربازی خاورمیانه هفته دولت امسال افتتاح می‌شود

عادل فتاحی با بیان اینکه دهکده تفریحی چیچست ارومیه  هفته دولت افتتاح می‌شود اظهار داشت:  مجتمع دهکده چیچست ارومیه  که در واقع مدرن‌ترین دهکده شمال غرب کشور خواهد بود، تا به امروز به دلیل مشکلات مالی  افتتاح نشده است اما اکنون در مرحله‌ی استاندارد سازی است و با توجه به پیش بینی بارش‌ها و امیدواری جهت احیاء دریاچه ارومیه  فرصت گردشگری و اکوتوریسم ویژه‌ای به وجود می‌آید.

وی با اشاره به  دلیل تأخیر در افتتاح این پروژه گفت: تأخیر در افتتاح  این پروژه به سبب اخذ مجوز استاندارد از اداره‌ی مربوطه بوده و همچنین 28 عدد از قطعات و ابزار بازی نصب‌شده و امکانات رفاهی اعم از رستوران و هتل در نظر گرفته شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه مجاورت دریاچه ارومیه در کنار این دهکده تفریحی یکی از ظرفیت‌های گردشگری و توریستی است، افزود: ساخت سواحل شنی و پلاژهای تفریحی در کنار دریاچه ارومیه در دستور کار مسئولان قرارگرفته است.

فتاحی با اشاره به امکانات موجود در مدرن‌ترین شهربازی ایران بیان کرد: مساحت این پروژه 16 هکتار بوده که شامل باغ گل‌ها، آبشار سه بعدی و موزیکال، هتل چهار ستاره، رستوران، زمین تیراندازی، آمفی‌تئاتر، کافی‌شاپ، زمین والیبال، والیبال ساحلی، قلعه چوبی و باند هواپیماهای موتوری است که تمامی این امکانات سبب می‌شود گردشگران و مسافران در فصول مختلف از آنها در کنار زیبایی دریاچه لذت ببرند.

 

منبع: تسنیم