استاندار آذربایجان غربی:

روند ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی روبه کاهش است

روند ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی روبه کاهش است
استاندار آذربایجان غربی گفت: تداوم این وضعیت در گرو رعایت دستورالعمل ها از سوی مردم و مسئولان است. اگر رعایت نشود موج چهارم بیماری با شدت بیشتری شروع می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان گفت: تداوم این وضعیت در گرو رعایت دستورالعمل ها از سوی مردم و مسئولان است. اگر رعایت نشود موج چهارم بیماری با شدت بیشتری شروع می شود.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در هشتاد و چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا با تسلیت شهادت محسن فخری زاده دانشمند علمی کشور و قدردانی از تلاش همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا تصریح کرد: آذربایجان غربی به جهت برخورداری از برخی فاکتورها از جمله جمعیت بالای سالمند، بیماری های زمینه ای و تراکم جمعیت و چاقی زیاد مستعد روند افزایشی بیماری کروناست.

وی افزود: پیشگیری از روند ابتلا به کرونا نیازمند تداوم وضعیت فعلی در اجرای دقیق محدودیت هاست.

استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح محله محور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باید در تمام شهرستان ها با همکاری بسیج، شبکه بهداشت و هلال احمر و دیگر دستگاه ها اجرایی شود

شهریاری ادامه داد: فرمانداران عملکرد مناسبی در اجرای محدودیت ها داشته اند و می بایست این روند را تقویت کنند.

وی از همراهی صنوف و مردم در اجرای محدودیت های جامع قدردانی کرد و افزود: از مردم انتظار داریم از دورهمی ها بویژه در شب یلدا پرهیز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی: شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی روند نزولی گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: این استان یک موج بسیار سهمگین را در شیوع بیماری کووید ۱۹ گذرانده و اکنون سیر نزولی را طی می‌کند.

جواد آقازاده با موثر خواندن محدودیت ها در کاهش میزان بستری و فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی افزود: محدودیت هایی از جمله محدودیت ترددها، تعطیلی مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴ در شهرهای قرمز، محدودیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸ و همچنین محدودیت های منع تردد ۹ شب تا ۴ صبح موجب کاهش تعداد بستری و فوتی در استان شد.

وی اضافه کرد: در راه مقابله با کرونا روزهای سختی را گذرانده ایم و یاد تمامی شهدای سلامتی که جانشان را در این راه از دست دادند گرامی می داریم‌.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین تعداد بستری های سندرم حاد تنفسی در استان، یک هزار و ۷۵۲ بیمار بود که این تعداد رو به کاهش بوده و به حدود هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

آقازاده درباره وضعیت شهرها از لحاظ شیوع کووید ۱۹ اظهار کرد: اکنون ۱۰ شهر آذربایجان غربی در وضعیت قرمز بوده و ۷ شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی درباره وضعیت روزهای آینده استان افزود: براساس بررسی آماری انجام یافته، در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان سیر نزولی را طی کرده و کاهش می یابد اما مردم و مسوولان نباید از این بیماری غافل شوند زیرا در صورت غفلت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با موج چهارم مواجه می شویم که بسیار سهمگین تر از موج سوم خواهد بود.