رییس ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی اعلام کرد:

آغاز به کار ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی

آغاز به کار ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی
رئیس کل دادگستری و رییس ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی گفت: ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی‌اکبر گروسی با  اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی آذربایجان‌غربی و با اشاره به حساسیت انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و لزوم حضور حداکثری مردم در این انتخابات اظهار کرد: کشورمان هم‌اکنون در حال آماده شدن برای یک اتفاق بزرگ و مشارکت مردمی در انتخاب نمایندگان خود در مجلس است.

وی با تأکید بر اهمیت سلامت انتخابات گفت: بر همه ما فرض است که نسبت به قوانین پایبند بوده و این موضوع خصوصا باید از سوی نامزدهای انتخاباتی رعایت شود تا بتوان انتخابات سالمی را برگزار کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی افزود:  انتخابات متعددی در طول انقلاب اسلامی برگزار شده و خوشبختانه، هم ملت بزرگ ایران و هم مسوولین از تجارب خوبی برای برگزاری انتخابات سالم برخوردار هستند.  

وی از آمادگی دستگاه قضایی در استان برای برگزاری انتخابات سالم خبر داد و اظهار کرد: شعب ویژه  برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل خواهد شد و براساس گزارشات مراجع ذیربط به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌شود.

گروسی تصریح کرد: با توجه به امنیت و آرامشی که اکنون در سایه ریخته شدن خون شهدا و انقلاب اسلامی به وجود آمده و برادری و اخوت که در بین مردم استان وجود دارد و از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، اجازه نخواهیم داد که برخی از سودجویان و دشمنان دین و انقلاب با فتنه‌گری و ایجاد مسائل و مباحث قومیتی بخواهند از خطوط قرمز تعدی کنند.

وی خطاب به افرادی که به عنوان نامزد در انتخابات حضور خواهند داشت گفت: باید نامزدهای انتخاباتی با پایبندی به قوانین و براساس تقویم انتخاباتی که از سوی مراجع ذیربط اعلام می‌شود رفتار کرده و از هرگونه قانون شکنی بپرهیزند.

 

منبع: فارس