آغاز فعالیت "موبایل ون" بهزیستی جهت غربالگری کرونا در ارومیه

آغاز فعالیت "موبایل ون" بهزیستی جهت غربالگری کرونا در ارومیه
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: یک دستگاه «موبایل ون» به همراه تیم پزشکی جهت غربالگری و شناسایی افراد مشکوک و ارجاع آنان به مراکز بهداشتی در شهرستان ارومیه فعالیت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سعید فریور افزود: این خودرو در راستای کمک به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بین افراد و گروه‌های آسیب‌پذیر با مشارکت موسسات خیریه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و گروه‌های داوطلب همیار سلامت روان استان در مناطق حاشیه‌نشین و محلات آسیب‌خیز فعال است.

وی با اشاره به برخورداری روزانه به طور متوسط 100 نفر از معتادان پرخطر و کارتن‌خواب در ارومیه از خدمات این موسسات اضافه کرد: علاوه بر توزیع اقلام غذایی، محلول‌های ضدعفونی دست، ماسک، دستکش، وسایل شوینده و ضدعفونی‌کننده و نیز بروشورهای آموزشی در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا و کتاب داستان برای کودکان در مناطق محروم ارومیه توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا بسته‌های حمایتی بین خانواده‌های در معرض خطر استان به ارزش 610 میلیون ریال با همکاری خیّران و موسسات خیریه نیز توزیع شده‌ است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی از اجرای طرح پیشگیری از کرونا بین معتادان کارتن‌خواب در استان نیز خبر داد و افزود: این طرح در ۶ مرکز کاهش آسیب اعتیاد  توسط تیم سیار امدادرسان در شهرستان‌های ارومیه، خوی، مهاباد، نقده و بوکان اجرا می‌شود.

«فریور»، ادامه داد: در این طرح اعضای تیم‌های سیار به سراغ کارتن‌خواب‌ها و معتادان پرخطر در پاتوق‌ها رفته و اقدام به غربالگری و تب‌سنجی و ارجاع افراد دارای علایم به مراکز بهداشتی می‌کنند.

وی گفت: ضدعفونی‌کردن محل اقامت معتادان و توزیع غذای گرم، بیسکویت و وسایل بهداشتی و ضدعفونی و آموزش انفرادی  نیز از دیگر اقداماتی است که در خصوص این افراد انجام می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: روزانه به طور متوسط ۱۰۰ نفر از معتادان پرخطر و کارتن‌خواب از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

 

منبع: ایرنا