رییس ستاد انتخابات کشور:

بخش عمده ای از سلامت و امنیت انتخابات بر دوش مجموعه فناوری اطلاعات است

بخش عمده ای از سلامت و امنیت انتخابات بر دوش مجموعه فناوری اطلاعات است
رییس ستاد انتخابات کشور بر لزوم نگاه فرا بعدی به فناوری اطلاعات تاکید کرد و اظهار داشت: بخش عمده ای از سلامت و امنیت انتخابات بر دوش مجموعه فناوری اطلاعات است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور در همایش مدیران فناوری اطلاعات استانداری ها با محوریت انتخابات سال جاری، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) اظهار داشت: ستاد انتخابات از دوشنبه ۲۰ آبان۹۸ با افتتاح ستاد توسط وزیر کشور وارد فاز عملیاتی تری خواهد شد هر چند که از اردیبهشت ماه سال جاری  اقدامات را شروع کردیم و در این مدت آموزش عوامل اجرایی و ارزیابی استانها در حال انجام است.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به لزوم انجام همزمان اقدامات اساسی در حوزه فناوری اطلاعات،  بهره برداری از ظرفیت های فناوری های نوین مطرح در سیاست های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری را یکی از  اقدامات ضروری در حوزه فناوری اطلاعات دانست و ادامه داد : تلاش می کنیم که اجماع بیشتری در جهت انجام کار میان عوامل اجرایی ستاد انتخابات و سایر نهادهای ذیربط صورت پذیرد.

عرف همچنین اظهار داشت: هماهنگی هایی با شورای نگهبان در حال انجام است که پیشنهاد مشخص ما به شورا برای انتخاب حوزه های برگزاری انتخابات تمام الکترونیک،  ۳ پیشنهاد است یکی اینکه ۱۱ استان که اغلب حوزه های آنها تک نماینده هستند و تعداد محدودی از حوزه های آنها ۲ نماینده ای هستند و پیشنهاد دیگر این است که ۱۷۴ حوزه تک نماینده داریم که از آنها تعدادی انتخاب شود؛ و در نهایت همان تعداد شهرستانی که در انتخابات شورای اسلامی بصورت الکترونیک انتخابات برگزار شد.

رییس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بحث امنیت فضای مجازی ،شبکه های اجتماعی را یکی از بسترهای اصلی تولید و نشر اخبار دانست و بر ضرورت رصد جدی در این حوزه تاکید کرد.

عرف ضمن تاکید بر اهمیت و نقش شبکه های اجتماعی در انعکاس اخبار به صورت ملی و فراملی تصریح کرد: در مجموع از حیث ایجاد بسترهای ایجابی نسبت به برگزاری انتخابات در فضای سالم، امن و قانونمند  و آمادگی کامل درمقابل اقدامات سلبی که ممکن است معاندان نظام در دستور کار داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات کشور بر لزوم نگاه فرا بعدی به حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد و اظهار داشت: بخش عمده ای از سلامت و امنیت انتخابات بر دوش مجموعه فناوری اطلاعات است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تدبیری که در این دوره صورت می گیرد امیدواریم انتخاباتی در شان و تراز جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم که خروجی آن مجلسی کارآمد باشد و آنچه که مردم با مشارکت حداکثری انتخاب می کنند منجر به افزایش کارآمدی و انسجام در کشور شود.