تجلیل از جوانان فعال حوزه علمی و پژوهشی به مناسبت هفته دفاع مقدس در ارومیه

تجلیل از جوانان فعال حوزه علمی و پژوهشی به مناسبت هفته دفاع مقدس در ارومیه
امروز به مناسبت دومین روز از هفته دفاع مقدس از سربازان و جوانان فعال حوزه علمی و پژوهشی در ارومیه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، کیومرث پورایراندوست امروز در مراسم تجلیل از جوانان و سربازان فعال در حوزه علمی و پژوهشی که به مناسبت دومین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان "جوانان، سربازان و دانش‌پژوهشی" برگزار شد اظهار داشت: جنگ هشت ساله به جهانیان ثابت کرد که مردم ایران اسلامی و جوانان چگونه از مقتدا، امام و کیان خود دفاع کردند.

وی تصریح کرد: بی‌شک شهدا هیچ زمانی از یادها نخواهند رفت و حتی شهدای گمنام تا همیشه در دل‌ها ماندگار می‌شوند چون جان خود را در راه اسلام و امام(ره) فدا کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان ‌غربی بیان کرد: همچنین بی‌تردید هر نعمتی و دارایی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد به برکت دفاع مقدس بوده و آمریکا نیز که در گذشته حامی و پشتیبان عراق و سایر مستکبران بود هم اکنون تنها مانده است.

در ادامه دبیر ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس در آذربایجان‌ غربی با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امام علی(ع) برای سربازان پنج شاخصه را برشمردند که از جمله آنها این است که سربازان پناهگاه مردم بوده و زینت زمامداران هستند.

سرهنگ جلیل وحیدی افزود: همچنین به فرموده امام علی(ع)، سربازان عزت دین و راه و طریق امنیت به شمار می روند.

وی با اشاره به فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان و سربازان دفاع مقدس تصریح کرد: در این دیدار امام خامنه‌ای به میزان و تراز رشد یافتگی جوانان اشاره فرمودند که در مکتب دفاع مقدس به کمال رسیدند.

دبیر ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس آذربایجان‌غربی اظهار داشت: جوانان دفاع مقدس بسیار متشرع و ولایتمدار بودند و امید است که حق دفاع مقدس در جهت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ادا شود.

در ادامه مدیرکل ارشاد استان آذربایجان ‌غربی با تبریک دفاع مقدس تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس، دفاعی انکار کردنی و اختصاص به قشر و دسته خاصی نبوده و از ویژگی‌های مهم آن مردمی بودن و مشارکت‌های عظیم همه توده‌ها بود که به حیات انقلاب پویایی و بالندگی بخشید.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری با اشاره به اینکه در تمامی جنگ‌ها و نبردها دنیا مقاصدی پشت پرده بوده است افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران در جنگ هشت ساله، حمله می‌کرد، به این اندازه دستاورد و مزایا برایش دربر نداشت که در زمان "دفاع" این مزیت‌ها را کسب کرده است.

وی اظهار داشت: بیشتر جنگ‌ها و پیکارها دنیا به خاطر توسعه ارضی، پیوستن به پیمان‌سپاری نظامی، عقده‌گشایی تاریخی و تحمیل عقیده بوده اما جنگ تحمیلی بهترین و پاکترین دفاع بود چون برای اسلام و انقلاب این دفاع صورت گرفت.

مدیرکل  ارشاد استان آذربایجان ‌غربی با اشاره به اینکه جنگ هشت ساله فرصتی را برای پی بردن به کمی‌ها و کاستی‌های کشورمان فراهم کرد گفت: نقاط قوت دفاع مقدس، رشادت و شجاعت جوانان و نقاط ضعف آن نیز ضعف در به کارگیری سلاح و مهمات بود اما سرانجام با امدادهای خداوندی بر رژیم بعثی پیروز شدیم.

 

منبع: تسنیم