امنیت در مرزهای کشور برقرار است

امنیت در مرزهای کشور برقرار است
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هم اکنون امنیت در مرزهای کشور برقرار است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هم اکنون امنیت در مرزهای کشور برقرار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سردار قاسم رضایی پیش از ظهر یکشنبه در جریان بازدید از مرز سرو در ارومیه اظهارداشت: امروز شاهد تامین امنیت مرزی با همکاری کشور دوست و همسایه ترکیه هستیم

وی بازدید از مرزهای استان و دیدار با مقامات نظامی کشورهای همسایه را از اهداف سفر به استان برشمرد و عنوان کرد: برای برگزاری مذاکرات تعاملی با مقامات ارشد ترکیه به این کشور سفر خواهم کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: همکاری مقامات ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در راستای تامین امنیت مرزی ستودنی است.

امنیتی مثال زدنی در مرزهای کشور برقرار است

سردار قاسم رضایی در مرز مشترک ایران و ترکیه در سرو با تاکید بر اینکه امنیت مثال زدنی در مرزهای کشور برقرار است یادآور شد: باید ترددهای غیرمجاز و قاچاق در مرزها کنترل شود.

وی با اشاره به توافقات حاصله طی نشست‌های مشترک در تهران و آنکارا بین فرماندهان مرزی دو کشور افزود: توافقات خوبی طی نشست‌های قبلی بین دو کشور در سطوح مختلف انجام شده که باعث رضایت مرزنشینان از دستاوردهای نشست‌های مشترک بین ایران وترکیه است.

سردار رضایی با اشاره به توپوگرافی خاص مرز مشترک افزود: باید مرز مشترک به صورت میدانی ارزیابی و مدیریت شود.

همچنین بر اساس گزارش سایت پلیس،  سردار "قاسم رضایی" در چهارمین نشست مشترک فرماندهان مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ظهر امروز با هدف توسعه تعاملات مرزی در زمینه های مختلف در شهر "اسن دره" ترکیه برگزار شد. ضمن ابراز خرسندی از ملاقات فرمانده ژاندارمری ترکیه، اظهار داشت: توفیق پیدا کردیم در خاک کشور ترکیه ملاقاتی با هدف تحکیم روابط مرزی داشته باشیم.

وی افزود: خشنودیم این دیدار دیپلماتیک مصادف شده با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که امیدواریم تداوم این پیروزی خاری بر چشم دشمنان دو کشور ایران و ترکیه باشد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه این نشست‌ها وفاق و همدلی بین دو کشور را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: کشورهای استکباری و بیگانه به دنبال تفرقه افکنی میان دو کشور ایران و ترکیه هستند که برگزاری اینگونه نشست های مشترک ملی و مرزی بین تهران و آنکارا، باعث برادری، همدلی و وفاق بین دو کشور و ملت خواهد شد.

سردار رضایی اظهار کرد: پیام چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران برای کشورهای منطقه؛ صلح و دوستی است که باید برای ترویج این موضوع، ارتباطات و تعاملات را افزایش دهیم و در راستای اهداف دو کشور هماهنگ و همسو شویم.

وی تعاملات مرزبانان را برای حل و فصل مشکلات میدانی و مرزی مهم دانست و تأکید کرد: مرزها را باید به صورت مشترک مدیریت کنیم تا مشکلات مرزی برای تأمین امنیت مرزها مرتفع شوند.

مقام عالی مرزبانی کشور گفت: انسداد و مقررات مرزی؛ از ضرورت های امنیتی هر کشور است که بر اساس ظرفیت ها و داشته ها باید این مقررات را در مرزها اجرایی کنیم.

سردار رضایی با اشاره به کشف بیش از 53 تن انواع مواد مخدر طی 10 ماه گذشته در مرزهای ایران با کشورهای پاکستان و افغانستان، افزود: با توجه به درگیرهای مرزی ایران با قاچاقچیان در راستای مبارزه با مواد مخدر، در واقع ایران به نیابت از کشور ترکیه برای جلوگیری از ورود مواد افیونی به این کشور با قاچاقچیان مواد مخدر مبارزه می‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: مرزهای ایران و ترکیه به شکل دوستانه اداره می‌شود که علاوه بر مبارزه جدی با تروریست، مواد مخدر و قاچاقچیان، باید خدمات رسانی در مرزها و شهرهای دو کشور را افزایش دهیم.

در ادامه ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده کل ژاندارمری کشور ترکیه نیز جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) رهبری بزرگ و فرزانه بود که رهبری ایران را برعهده گرفت و جمهوری اسلامی ایران را از نقطه تاریک به نقطه عطف رساند.

وی ایران و ترکیه را دو کشور با تمدن و باستانی دانست و افزود: شیطان بزرگ؛ آمریکا بسیار کوچک و حقیر است که بخواهد وفاق و همدلی بین دو کشور را از بین ببرد.

فرمانده کل ژاندارمری ترکیه تصریح کرد: مبارزه با تروریسم و قاچاقچیان باید به طور ویژه در دستور کار مرزبانان دو کشور باشد تا در کنار امنیت پایدار، تجارت بین دو کشور نیز افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تبادل اطلاعات در مرزها امری ضروری است، افزود: با تبادل اطلاعات صورت گرفته بین مرزبانان دو کشور، در تأمین امنیت مرزها موفق بودیم و مبارزه با ناامنی در مرزها را ادامه خواهیم داد.