فرماندار ارومیه:

همه ما در قبال سلامت عمومی جامعه مسئول هستیم

همه ما در قبال سلامت عمومی جامعه مسئول هستیم
فرماندار ارومیه با اشاره به مشکلات و سختی هایی که مردم با شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند، گفت: همواره قدردان صبر و همکاری مردم عزیز ارومیه با ستاد مدیریت کرونا هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول مقابلی در گفتگو با برنامه سلام یاشایش صداوسیما، خاطرنشان کرد: شهرستان ارومیه هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و متاسفانه روند ابتلای همشهریان عزیز به این ویروس همچنان رو به افزایش است.

وی همچنین ضمن قدردانی از همراهی صاحبان مشاغل گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴، افزود: اصناف شهرستان با وجود مشکلات مختلف به خاطر حفظ جان و سلامت عمومی مجبور به تعطیلی صنف خود شده اند و دولت با تمام توان تلاش می کند تا حد ممکن سختی شرایط را برای مردم کاهش داده و آسیب ها را کنترل کند.

فرماندار ارومیه با اعلام اینکه با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نظارت مرکز بهداشت و همکاری اتاق اصناف، اتحادیه ها و نیروی انتظامی، وضعیت فعالیت مشاغل و اصناف مختلف کنترل و عندالزوم اعمال قانون می شود، تصریح کرد: از صاحبان مشاغل گروه شغلی یک که همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند، تقاضا دارم تمامی تدابیر و پروتکل های بهداشتی را در محل کار خود رعایت کنند.

مقابلی با تاکید بر اینکه در کنار هم و با همدلی وضعیت قرمز کنونی را پشت سر خواهیم گذاشت، گفت: از مردم عزیز ارومیه تقاضا دارم برای حفاظت از جان خود، خانواده و همشهریان خویش تا حد ممکن (مگر در شرایط ضروری)، از خانه خارج نشوند و به صورت جدی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در مراکز و مناطق پرتجمع حضور نیابند.

وی در پایان یادآور شد: همه ما همانند سرنشینان یک کشتی هستیم که کوتاهی و تخطی هر کداممان از پروتکل های بهداشتی، می تواند سرنشینان این کشتی را دچار آسیب جدی سازد.