استاندار آذربایجان غربی:

نقش آفرینی بانک ها در رفع محرومیت های آموزشی استان یک نیاز جدی است

نقش آفرینی بانک ها در رفع محرومیت های آموزشی استان یک نیاز جدی است
استاندار آذربایجان غربی گفت: فعالیتهای معمول بانکداری هرگز از فعالیتهای معطوف به ارتقای سطح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نباید مجزا باشد و در این استان به یک اهتمام جدی نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فعالیتهای سیستم بانکی در جذب سرمایه های مالی تصریح کرد: فعالیتهای معمول بانکداری هرگز از فعالیتهای معطوف به ارتقای سطح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نباید مجزا باشد و در این استان به یک اهتمام جدی نیاز داریم.

محمدمهدی شهریاری امروز در دیدار با مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: با توجه به اهداف متعالی نظام اقتصاد اسلامی از تمامی بانک‌های اسلامی انتظار می‌رود که با توجه به تاکیدات و توصیه‌های دین مبین اسلام در بسترسازی امکانات رشد و کمال اجتماعی و فرهنگی جامعه، فراتر از تلاش جهت کسب جواز شرعی فعالیت‌های متداول بانکی خود، پذیرای مسئولیت‌های بیشتری در قبال مسائل اجتماعی باشند.

وی افزود: در آذربایجان غربی اگر چه بانک ها جسته گریخته در مسئولیت های اجتماعی مشارکت دارند ولی این میزان فعالیت برای برون رفت استان در برخی شاخص ها از محرومیت تاریخی کافی نیست.

استاندار آذربایجان غربی از مشارکت بانک رفاه کارگران در ساخت مدرسه در نقاط محروم استان قدردانی کرد و افزود: برای رسیدن استان در سرانه بهره مندی از فضای آموزشی نیازمند مشارکت جدی سایر بانک ها نیز هستیم.

شهریاری تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی بانک ها در این استان یعنی برخورداری از نگرشی مسئولانه و فراتر رفتن از حداقل الزامات قانونی و پایبند بودن به اصول درستی که امروز برای ساکنان این خطه مهم و حیاتی است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این دیدار قول مساعد داد تا ضمن سرمایه گذاری در ظرفیت های معدنی، نسبت به ساخت ۱۰ مدرسه در نقاط محروم استان اقدام نمایند.