امام جمعه ارومیه:

مردم قدردان زحمات کادر درمانی در مقابله با بیماری کرونا هستند

مردم قدردان زحمات کادر درمانی در مقابله با بیماری کرونا هستند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: کادر درمانی بسیار خوب عمل کردند که این امر، جایگاه این قشر را بین مردم بسیار ویژه کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با قدردانی از تلاش کارکنان بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا گفت: کادر درمانی بسیار خوب عمل کردند که این امر، جایگاه این قشر را بین مردم بسیار ویژه کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در دیدار با رییس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: عنوان شهدای راه سلامت از سوی مقام معظم رهبری به عزیزانی که جان خود را در این راه فدا کردند، افتخاری بس بزرگ است و خداوند متعال نیز جبران این تلاش‌ها را خواهد کرد.

وی اضافه کرد: مردم نیز قدردان این زحمات هستند و هر زمان اطلاعات را خوب به مردم رسانده ایم، مردم نیز همکاری کرده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز ممنوعیت اجتماعات تاکید کرد و ادامه داد: اما نباید تعارضی در این پیام‌ها و اجرای آن وجود داشته باشد و اینگونه نباشد که فاصله‌گذاری‌ها و محدودیت‌ها در برخی جاها رعایت شود و در برخی رعایت نشود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: اطلاع رسانی از طریق روحانیون نیز به مردم موثر خواهد بود و می توان از این ظرفیت نیز بهره برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه بیان کرد: به دلیل همدلی و همراهی خوبی که در استان وجود داشت، بیماری کرونا مدیریت شد ولی نیازمند مشارکت همگانی در کنترل کرونا هستیم .

دکتر جواد آقازاده اضافه کرد: رهنمودهای هوشمندانه و موضع‌گیری‌های ارزشمند مقام معظم رهبری راهگشای بسیاری از مشکلات در کنترل این بیماری بوده است.

وی اظهار کرد: هرچند استان در وضعیت هشدار قرار دارد، ولی اینگونه تلقی نشود که ویروس وجود ندارد و به معنای تمام شدن کرونا نیست بلکه همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و شستن مرتب دستها با آب و صابون و همچنین بر ممنوعیت اجتماعات تاکید می کنیم .

وی با اشاره به اینکه ۸۶ درصد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در بیماران بالای ۶۰ سال بوده است، افزود: طرحی را آماده کرده ایم که در آن سازمان‌هایی که به افراد بالای ۶۰ سال ارائه خدمت می‌کنند، تمهیداتی را در جهت کاهش مواجهه این افراد با ویروس و کمترین حضور در اماکن عمومی و ادارات و بانکها فراهم کنند.