مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

باید مکتب رضوی را به دنیا بشناسانیم

باید مکتب رضوی را به دنیا بشناسانیم
اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری در ارومیه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری که در سالن همایش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد بااشاره به اینکه ۲۴۰اثرداخلی و ۳۵ اثر خارجی به چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری ارسال شده تصریح کرد: با وجود اینکه تعداد آثار نسبت به سال گذشته کمتر شده ولی کیفیت آثار نسبت به سال گذشته بهتر شده است. 

وی باتاکید بر اینکه از ۳ کشور ترکیه، آذربایجان و عراق به دبیرخانه جشنواره اثر ارسال شده است یادآورشد: به دلیل شرایط اقتصادی از کشورهای آسیای میانه، قزاقستان، ترکمنستان شاعری دعوت نشد امیداست با برنامه ریزی درسال های آینده از این هنرمندان نیز دعوت شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی بااشاره به اینکه باید از باورها واخلاق امام رضا(ع) در زندگی خود استفاده کنیم خاطرنشان کرد: باید تلاش شود با برگزاری چنین جشنواره هایی مکتب امام رضا(ع) را بشناسیم و به دنیا بشناسانیم واز زندگی ایشان درس بگیریم. 

حجت الاسلام خدایاری اظهار کرد: در منطقه آذربایجان شعر وادبیات به ویژه ادبیات آیینی ارزش و خاستگاه ویژه ای دارد و به این هنر توجه ویژه ای می شود. 

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تنها اسم شیعه بودن را یدک نکشیم بلکه باید با شناخت مکتب رضوی شیعه واقعی بوده و آن را به دنیا بشناسانیم.

 

منبع: ایسنا