اعلام اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه 1398

اعلام اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه 1398
از سوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه 1398 اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در پی درخواست مکرر اصحاب رسانه و لزوم آگاه سازی عمومی نسبت به آمار و اطلاعات مربوط به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور مواردی از این اطلاعات را در گفتگو با  این پایگاه مرور کرد.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی   ۲۰۸ حوزه  اصلی و همچنین تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری  ۵ حوزه  اصلی است.

موسوی تعداد واجدین شرایط رای دادن را مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن برشمرد همچنین  تعداد رای اولی ها را   ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر عنوان کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات را  بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور اعلام کرد و افزود:  تعداد عوامل هر شعبه اخذ رای به طور میانگین حدود ۱۹ نفر شامل عوامل اجرایی شعبه، نمایندگان فرماندار، محافظین شعبه، بازرس شعبه و ناظرین شورای نگهبان می باشد.

دبیر ستاد انتخابات کشور زمان آغاز و پایان رای گیری را از ساعت ۸ صبح روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۹۸، حداقل به مدت ۱۰ ساعت که بنا بر تشخیص وزیر کشور قابل تمدید می باشد، اعلام کرد.

وی ادامه داد: اسامی و کد نامزدی کلیه نامزدهای تائید صلاحیت شده به تفکیک انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در شعب اخذ رای نصب شده است.

موسوی بیان کرد: مدارک لازم برای رای دادن شامل اصل شناسنامه به همراه کارت ملی یا شماره ملی می باشد.

موسوی حداقل  سن رای دهندگان را  ۱۸ سال تمام عنوان کرد و افزود: کلیه متولدین ۲-۱۲-۱۳۸۰ و ماقبل آن می توانند در انتخابات شرکت کنند.

موسوی همچنین شعب اخذ رای در سراسر کشور را ۵۴ هزار و ۶۱۱ شعبه اخذ رای برشمرد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بر توجه به اطلاعیه های صادره از سوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد و از مردم خواست  در ساعات اولیه صبح در شعب اخذ رای برای رای دادن حاضر باشند.