شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3213 نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3213 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3هزار و 213 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 505 مورد بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3هزار و 213 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 505 مورد بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی 402 مورد جدید تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد 73 نفر مثبت جدید شناسایی شد که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 3 هزار و 213 نفر رسید که از این تعداد 505 نفر بهبود یافته است.

وی افزود: از تعداد 73 نفر جدید مبتلا به ویروس کرونا تعداد  57 نفر از افراد سرپایی و 16 نفر آن بستری در بیمارستان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته 9 نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند که در مجموع تعداد بهبویافتگان به یک هزار و 505 نفر رسیده است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌های آذربایجان‌غربی اعلام کرد: در ارومیه 35نفر جدید مبتلا به ویروس کرونا که 28 نفر آنان از افراد سرپایی و  هفت نفر بستری در بیمارستان، بوکان 6 مورد مثبت که یک مورد بستری و پنج مورد از افراد سرپایی، تکاب 3 مورد مثبت که 2مورد سر پایی و یک مورد بستری، خوی 20 مورد مثبت که 13مورد سرپایی و 7 مورد بستری، سلماس پنج مورد سرپایی، مهاباد 11 مورد که هشت مورد سرپایی سه مورد بستری، میاندوآب سه مورد مثبت سرپایی، نقده یک مورد سرپایی، گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌یابی در آذربایجان‌غربی به صورت فعال انجام می‌شود، تاکید کرد: با توجه به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان، تعداد بیماران سرپایی افزایش یافته است و آمار بیماران بستری شده و فوتی بر اثر بیماری کرونا سیر نزولی دارد اما ویروس همچنان در بین جامعه در حال چرخش است و باید بحث خود مراقبتی را جدی گرفت و از تردد غیر ضروری در سطح جامعه و مراکز پرتجمع خودداری کرد تا بتوانیم زنجیره ابتلا به این بیماری را بشکنیم.