موارد ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی از 460 نفر فراتر رفت

موارد ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی از 460 نفر فراتر رفت
بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان 462 نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد 35 نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۴۶۲ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۳۵ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

دکتر جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴ نفر به تعداد مبتلایان و چهار نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده‌است.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و ۲۹۶ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۴۶۲ نفر شامل ۳۶ درصد مثبت بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۳۴ نفر از مبتلایان به کرونا در استان که حدود ۵۱ درصد مبتلایان را شامل می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

تداوم روند افزایشی مبتلایان به کرونا در ۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ نفر دیگر در ۱۱ شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده که بیشترین موارد ابتلا در این مدت با هشت نفر به شهرستان میاندوآب اختصاص دارد.

دکتر جواد آقازاده افزود: از ۳۴ مورد ابتلای جدید، آزمایش هشت نفر در میاندوآب، هفت نفر در ارومیه، چهار نفر در هر یک از شهرستان‌های بوکان و خوی، ۲ نفر در شهرستان‌های سلماس، مهاباد، شاهین دژ و اشنویه و یک نفر در شهرستان های نقده، ماکو و پلدشت مثبت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های تکاب، چایپاره، سردشت، پیرانشهر، چالدران و شوط گزارش  نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۱۵۷ نفر، بوکان ۶۴ نفر، خوی ۵۲ نفر، میاندوآب ۳۶ و شاهین‌دژ ۳۱ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۷ نفر در مهاباد، ۱۹ نفر در نقده، ۱۷ نفر در تکاب، ۱۲ نفر در سلماس و ۱۱ نفر در سردشت به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که کرونای ۹ نفر در ماکو، هشت نفر در هرکدام از شهرستان‌های پیرانشهر و اشنویه مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در چالدران، سه نفر در پلدشت و یک نفر در شوط به کرونا مبتلا شده‌اند.

 

منبع: ایرنا