اجرای رزمایش واکنش در شرایط اضطراری در انبار نفت مرکزی ارومیه

اجرای رزمایش واکنش در شرایط اضطراری در انبار نفت مرکزی ارومیه
مانور ایمنی و اطفای حریق با هدف ایجاد آمادگی برای واکنش در شرایط اضطراری با حضور همه واحد‌های عملیاتی، خدمات مهندسی و ایمنی و آتش نشانی امروز در انبار نفت مرکزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احمد مجرد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: رزمایش واکنش در شرایط اضطراری در محل انبار نفت مرکزی ارومیه با هدف شناسایی نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت در محوطه مخازن انبار نفت ارومیه اجرا شد

مجرد افزود: این مانور با هدف ارزیابی و شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، بالا بردن ضریب ایمنی کارکنان در مقابله با شرایط اضطراری، افزایش همکاری و تعامل با واحد‌های درون سازمانی و بررسی ضریب کارکرد تجهیزات ایمنی و آتش نشانی برگزار شد.

او ادامه داد: انبار نفت مرکزی ارومیه به عنوان یکی از انبار‌های مهم نفت استراتژیک کشور به شمار می‌رود و سوخت رسانی در استان وابستگی زیادی به این انبار دارد.

مجرد بیان کرد: انبار نفت مرکزی ارومیه از اهمیت ویژه‌ای در سوخت‌رسانی به صنایع و جایگاه‌های سوخت شهر ارومیه برخوردار است به‌طوری که بسیاری از جایگاه‌های عرضه سوخت در ارومیه و شهر‌های شمال استان و بسیاری از صنایع بزرگ از این انبار نفت تغذیه می‌شوند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه تصریح کرد: مانور در قسمت‌های مختلف تاسیسات و عملیات و با وقوع حریق فرضی در مخزن شماره ۹ انبار نفت در اثر سرریز فرآورده به هنگام دریافت سوخت از خط لوله نفت شروع و با واکنش در شرایط اضطرار کارکنان عملیات و به کارگیری تجهیزات و ادوات ایمنی و آتش نشانی انبار نفت با موفقیت مهار و خاموش شد.

این مانور ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹ در آستانه فصل زمستان برای اولین بار بدون حضور سازمان‌های امدادی به جهت شیوع گسترده و بحرانی ویروس کوئید ۱۹ برگزار و در آن ۲ موضوع ایمنی و تامین سوخت‌رسانی در شرایط بحرانی مورد توجه قرار گرفت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان