نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

دفاع مقدس امروز، تلاش برای مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی استکبار است

دفاع مقدس امروز، تلاش برای مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی استکبار است
دفاع مقدس امروز ملت وفادار و همیشه در صحنه ایران اسلامی، تلاش برای مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه گفت: دفاع مقدس امروز ملت وفادار و همیشه در صحنه ایران اسلامی، تلاش برای مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: پس از هشت سال دفاع جانانه ملت ایران از تمامیت ارضی در طول سال‌های دفاع مقدس، دشمنان ایران اسلامی با جنگ اقتصادی و فرهنگی به مقابله با پیشرفت این کشور اثرگذار منطقه‌ای و جهانی پرداخته‌اند و این جنگ هنوز با شدت در حال انجام است.

وی اضافه کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس در ایام جنگ تحمیلی با تبعیت از آموزه‌های مکتب حسینی پیروز میادین مختلف شدند که باید در جنگ اقتصادی و فرهنگی نیز از آموزه‌های اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) بهره بگیریم تا پیروز میدان باشیم.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های موفقیت در جنگ اقتصادی با استکبار جهانی، حمایت از تولید ملی است که باید در همه عرصه ها مورد توجه مسوولان و مردم قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس ادامه داد: صدام و رژیم تا بن دندان مسلح بعث عراق تصور می‌کرد که این جنگ، سه روزه با فتح تهران به پایان می‌رسد ولی رزمندگان مدافع وطن، طی هشت سال حماسه و دفاع اجازه ندادند که وجبی از خاک ایران اسلامی به دست دشمن بیفتد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با ابراز نارضایتی از وجود فضای التهاب در شبکه‌های مجازی و انتشار آسان شایعه و افترا در این فضا گفت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب با دستاویز قراردادن موارد مختلف از جمله مواردی نظیر دختر آبی و مسائل قومیتی و مذهبی سعی در ایجاد اختلاف بین مردم دارند که باید با هوشیاری جلو آنها ایستاد.

وی تاکید کرد: دریافت اخبار و اطلاعات از منابع موثق و درست، مهمترین راهکار مقابله با این شایعات است.

وی با قدردانی از اقدامات انجام شده از سوی قوه قضاییه برای مبارزه با فساد در جامعه طی هفته‌های گذشته اضافه کرد: این امر بسیار مبارک است ولی باید ضمن تداوم این اقدامات، زمینه بروز فساد نیز در جامعه احصا و ریشه‌کن شود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به فصل برداشت محصولات مختلف از جمله سیب در آذربایجان‌غربی، بر رعایت حال کشاورزان توسط مسوولان و کارخانه‌داران تاکید کرد و ادامه داد: افرادی که نسبت به خرید محصول کشاورزان اقدام می‌کنند، انصاف را رعایت کنند تا موجب بهبود وضعیت کشاورزی و کشاورزان استان در فصل برداشت شوند.

حجت الاسلام قریشی تاکید کرد: حل مشکلات حوزه کشاورزی به ویژه در زمینه خرید این محصولات، نیازمند تدابیری از سوی مسوولان و کمک نمایندگان در راستای تصویب قوانین تسهیل کننده در این خصوص است که باید مد نظر مدیران و نمایندگان قرار گیرد.