تاکید فرماندار ارومیه بر ساماندهی متکدیان سطح شهر

تاکید فرماندار ارومیه بر ساماندهی متکدیان سطح شهر
فرماندار ارومیه گفت: در سال جاری 160 نفر از متکدیان سطح شهر ارومیه جمع آوری شده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول مقابلی با اشاره به اینکه عمده متکدیان ارومیه اهل و ساکن این شهر نیستند، تصریح کرد: بعد از جمع آوری، پایش و ارائه خدمات اولیه و مددکاری تلاش می شود این متکدیان به زادگاه خود باز گشت داده می شوند.

فرماندار ارومیه در خصوص اینکه چرا با وجود جمع آوری معتادین متجاهر و متکدیان همچنان شاهد حضور این افراد در سطح شهر هستیم، خاطر نشان کرد: به دلیل کمبود ظرفیت کمپ های ماده ۱۶ و ۱۵ همچنین عدم تکمیل و تجهیز گرمخانه و صدالبته بواسطه سود بالای تکدی گری، برخی از متکدیان و معتادین مجددا به چرخه تکدی گری در سطح شهر برمی گردند.

مقابلی اظهار کرد: در حال حاضر یک مرکز موقت و 8 کمپ ماده ۱۵ و یک کمپ ماده ۱۶ و یک مرکز اورژانس ۱۲۳ در ارومیه فعالیت دارند که عمده خدمات مراکز فوق مشاوره، مددکاری و درمان متکدیان معتاد است.

وی درخصوص عمده برنامه های فرمانداری در جهت جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر ارومیه نیز افزود: پیگیری تکمیل و تجهیز گرمخانه، هماهنگی و افزایش ظرفیت کمپ ماده ۱۶، شناسایی سرباند ها و سرشاخه های تکدی گری و برخورد قانونی با آنان و ریشه کنی عوامل تکدی گری، جلب مشارکت سازمان های مردم نهاد و واگذاری بخشی از امور متکدیان و ساماندهی آنان توسط تشکل های مردم نهاد از جمله این برنامه ها است.

 

منبع: ایسنا