افزایش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی

افزایش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی
تعداد 538 نفر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که تعداد 333 نفر مشکوک به کرونا و 205 نفر از این تعداد مبتلا به ویروس کووید 19 هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 538 نفر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که تعداد 333 نفر مشکوک به کرونا و 205 نفر از این تعداد مبتلا به ویروس کووید 19 هستند به طوری‌که آمار بستری‌‌های کرونا در استان افزایش یافته است.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 538 نفر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که تعداد 333 نفر  مشکوک به کرونا و 205 نفر از این تعداد مبتلا به ویروس کووید 19 هستند.

وی افزود: در بخش آی سی یو مراکز درمانی آذربایجان‌غربی تعداد  108 بیمار بستری هستند که وضعیت 41 نفر از بیماران بستری شده در این بخش وخیم گزارش شده که به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بی توجهی به بیماری کرونا سبب شده تا بار دیگر شاهد افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان به کرونا باشیم و در این میان بیمارانی با حال وخیم بیش‌تر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز گفت: در هفته جاری رکورد بستری‌های کرونا در آذربایجان ‌غربی شکست و لازم است مردم بیش از پیش «فاصله‌گذاری اجتماعی» را رعایت کنند.

ابراهیم حسنی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: بالاترین تعداد افراد بستری در استان با سندرم حاد تنفسی در تاریخ ۲۱ فروردین بود که ۴۶۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری بودند.

وی تصریح کرد: این رقم در تاریخ ۲۴ خرداد به ۵۶۴ نفر رسید که بالاترین تعداد بیماران بستری در استان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، بدحال‌تر هستند.

حسنی گفت: مردم از حضور در اجتماعات اجتناب کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: مردم استفاده از ماسک را جدی گرفته و به طور حتم از ماسک استفاده کنند.

 

منبع: فارس