آمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌ غربی به 1239 نفر رسید

آمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌ غربی به 1239 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 904 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 239 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌ غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 904 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 239 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته، از 269 مورد جدید تست کرونا انجام شد که از این تعداد  52 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا گزارش شده است در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 904 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه 14 مورد جدید بهبودیافته از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند تصریح کرد: در مجموع تعداد بهبودیافتگان در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 239 نفر افزایش پیدا کرد که از بیمارستان‌ها  ترخیص شده و ادامه درمان این افراد در نقاهتگاه‌ها و یا منزل شخصی و تحت نظارت و رصد مراکز درمانی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان 17 شهرستان آذربایجان‌غربی درگیر ویروس کرونا هستند عنوان کرد: آمار مبتلایان به تفکیک شهرستان‌های استان در ارومیه 655 مورد، اشنویه 23 مورد، بوکان 157 مورد، پلدشت 19 مورد، پیرانشهر 40 مورد، تکاب  78 مورد، چالدران 11 مورد، چایپاره 16 مورد، خوی 333 مورد، سردشت 27 مورد، سلماس  73مورد، شاهین‌دژ 77 مورد، شوط 19  مورد، ماکو 29 مورد، مهاباد 111 مورد، میاندوآب 174 مورد، نقده 62 مورد گزارش شده است.

آقازاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا ویروسی ناشناخته است تاکید می‌شود به طور حتم مردم باید نظافت شخصی خود را رعایت، و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: تیم مشخص شده‌ای از سوی نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، استانداری و سازمان صمت نظارت جدی بر اصناف و صنوف خواهند داشت که در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با این افراد برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

 

منبع: فارس