برگزاری مراسم لبیک یا حسین (ع) در ارومیه

برگزاری مراسم لبیک یا حسین (ع) در ارومیه
همزمان با هشتم ماه محرم برای مراسم محوری سینه زنی خیابانی لبیک یا حسین(ع) باحضور تمام دستجات عزاداری، مردم و مسئولان در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: همزمان با هشتم ماه محرم برای مراسم محوری سینه زنی خیابانی لبیک یا حسین(ع) باحضور تمام دستجات عزاداری، مردم و مسئولان در ارومیه برگزار می شود.

حجت الاسلام محمد داداش زاده با بیان اینکه این مراسم برای آمادگی هیئت‌های عزاداری و ارومیه برای برگزاری مناسب آئین‌های عزاداری عاشورا و تاسوعای حسینی برگزار می‌شود افزود: این مراسم عصر روز هشتم محرم عصر به صورت راهپیمایی از میدان ولایت فقیه ارومیه به طرف میدان انقلاب برگزار می‌شود.

وی همچنین با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و یاران باوفایشان بیان داشت: ماه محرم، ماه امام حسین (ع) است و ایشان هرچه داشتند در طبق اخلاص گذاشته و در راه خدا اهدا کردند. حادثه کربلا بقدری عظیم و تأثیرگذار بود که هنوز هم بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال همچنان تازگی خاص خود را دارد و همه مسلمانان حتی غیر مسلمانان نیز برای امام حسین (ع) و یاران باوفایشان اشک می‌ریزند. بر تک تک ما واجب است از محرم درس آزادگی آموخته و این ماه را مایه عبرت خویش قرار دهیم.

حجت الاسلام داداش زاده افزود: امام خمینی (ره) فرمودند، «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است» دید عمیق و تعبیر عالمانه امام راحل از ماه محرم و صفر، نقشه راه را برای ما هیئتی‌ها روشن کرده و بر تک تک ما واجب است تمامی تلاش خود را در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری ماه محرم به‌کار بندیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: تمامی هیئت‌های مذهبی باید با اصول و چگونگی برگزاری مراسم ایام محرم آشنا باشند و با همکاری و هماهنگی اداره‌ی تبلیغات اسلامی و درجهت تحقق اهداف دین مبین اسلام، همچنین بیان اهداف امام حسین (ع) از قیام کربلا گام بردارند.