نواخته شدن زنگ هفته کتاب در ارومیه

نواخته شدن زنگ هفته کتاب در ارومیه
با حضور مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده ادبیات کودکان و نوجوانان کشور، زنگ هفته کتاب در یکی از مدارس کم‌برخوردار ارومیه نواخته و به دانش‌آموزان کتاب رایگان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی روز سه‌شنبه در این مراسم که در مدرسه «شهید محمدباقر زرین» ارومیه برگزار شد با بیان اهمیت مطالعه و تاثیر آن در پیشرفت و توسعه جامعه اظهار داشت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی در دنیا دستیابی به اطلاعات است و لذا هرقدر سرانه مطالعه کتاب بیشتر باشد توسعه در کشورها بیشتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری افزود: مطالعه کتاب‌های مختلف باید مورد توجه دانش‌آموزان قرار گیرد و آنها در کنار مطالعه کتاب‌های درسی برای افزایش دانش و آگاهی خود مطالعه سایر کتاب‌ها را نیز در برنامه خود بگنجانند.

وی به نقش مهم مربیان و معلمان در سوق‌دادن دانش‌آموزان به سمت مطالعه و انتخاب کتاب‌های فاخر اشاره کرد و گفت: مربیان نقش موثری در هدایت دانش‌آموزان برای مطالعه دارند و می‌توانند به این وسیله نسل جدید را به نسلی باسواد و محقق تبدیل کنند.

در ادامه ۲۰۰ جلد کتاب از جمله کتاب‌های مصطفی رحماندوست به دانش‌آموزان این مدرسه اهدا شد.

در مراسم مشابه دیگری در مدرسه روستای «دیگاله» این شهرستان که مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مسوولان فرهنگی اداره کل دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی آذربایجان غربی نیز حضور داشتند ۳۰۰ جلد کتاب نیز به دانش‌آموزان این روستا اهدا شد.

 

منبع: ایرنا