افزایش ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما در فرودگاه ارومیه

افزایش ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما در فرودگاه ارومیه
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به احداث مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه ارومیه گفت: در این رابطه ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما 100 درصد افزایش یافت.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به احداث مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه ارومیه گفت: در این رابطه ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما 100 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، کمال پرهیزکار با اشاره به تاریخچه فرودگاه ارومیه اظهار کرد: اداره کل فرودگاه‌های استان با بهره‌گیری از دو فرودگاه ارومیه و خوی، خدمات پروازهای داخلی و خارجی با قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن‌پیکر، متوسط، بدنه باریک و سبک و نیز انواع بالگرد را ارائه می‌کند.

وی تصریح کرد: فرودگاه ارومیه به دلیل همجواری استان با سه کشور خارجی دارای موقعیت خاص و راهبردی بوده و ضمن احتساب به عنوان مرز هوایی، به عنوان یکی از فرودگاه‌های مهم شمال‌غرب کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی بیان کرد: این فرودگاه در سال 42 در شمال شهر ارومیه در زمینی به مساحت 343 هکتار آغاز به ساخت کرده و در سال 47 به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش فرودگاهی در فرودگاه ارومیه گفت: احداث و بهره‌برداری از مسجد فرودگاه ارومیه به مساحت 400 متر مربع، احداث ساختمان تکنیکال و برج مراقبت پرواز فرودگاه ارومیه به مساحت دو هزار متر مربع، احداث ساختمان ایمنی زمینی به مساحت یک هزار و 800 متر مربع و محوطه‌سازی و جاده دسترسی به مساحت 16 هزار مترمربع از جمله این اقدامات بوده است.

پرهیزکار افزود: همچنین بهسازی ترمینال پروازهای خارجی به مساحت پنج هزار مترمربع، ساخت و بهره‌برداری از پاویون‌های فرودگاه ارومیه به مساحت 800 مترمربع، احداث پست برق فرودگاه ارومیه به مساحت 80 مترمربع و احداث دیوارهای بتنی و حفاظتی فرودگاه ارومیه به مساحت 11 کیلومتر نیز در این 40 ساله انجام شد.

وی با اشاره به احداث مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه ارومیه اظهار کرد: در این رابطه ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما 100 درصد افزایش یافت.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پروژه نیروگاه برق اضطراری به مساحت 400 متر مربع احداث شد گفت: علاوه بر آن ضمن افزایش طول باند فرودگاه ارومیه از دو هزار و 850 به سه هزار و 250 متر، بهسازی و آسفالت باند فرودگاه ارومیه به مساحت 97 هزار و 500 متر مربع انجام شد.

وی افزود: ساخت کامل ترمینال پروازهای داخلی به مساحت چهار هزار و 800 مترمربع، اجرای پروژه تعویض کامل سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه، نصب سیستم جدید سوئیچینگ برج مراقبت پروازی فرودگاه ارومیه و افتتاح و بهره‌برداری از مرکز آموزش خلبانی هواپیماهای فوق سبک در فرودگاه ارومیه توسط بخش خصوصی از سایر اقدامات پس از پیروزی انقلاب بوده است.

 

منبع: فارس