مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی:

تندباد ارومیه موقتی است

تندباد ارومیه موقتی است
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی گفت: تندباد امشب، چهارشنبه موقتی است و با آغاز بارش‌ طی ساعات آینده متوقف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، امیرعباس جعفری افزود: این تندباد که از ساعتی پیش در شهر ارومیه آغاز شده، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده ولی اقدامات لازم برای حل مشکلات در حال انجام است.

وی با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق ارومیه بر اثر تندباد اضافه کرد: کارشناسان و تکنسین‌های شرکت توزیع نیروی برق در حال وصل متناوب برق در نقاط مختلف شهر هستند.

وی بیان کرد: شهروندان با رعایت موارد ایمنی از بروز حوادث ناگوار در زمان تندباد جلوگیری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی ادامه داد: تندباد می‌تواند موجب شکستن یا سقوط درختان، پرتاب‌شدن و سقوط اشیا از ساختمان‌ها و پشت‌بام‌ها به‌ویژه ساختمان‌های نیمه‌کاره و در حال ساخت، وارد آمدن خسارات به تاسیسات انتقال نیرو و شهری شود.

وی اظهارکرد: جلوگیری از پارک کردن ماشین و تردد زیر درختانی که احتمال شکستن یا سقوط دارند و رعایت موارد ایمنی در زمان پارک ماشین یا تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره از جمله مواردی است که می‌تواند مشکلات حاصل از تندباد را به حداقل کاهش دهد.

جعفری با تاکید بر اینکه جای نگرانی نیست و این هشدارها تنها برای جلوگیری یا کاهش خسارات محتمل ارائه می‌شود، گفت: شهروندان نگران نباشند زیرا تندباد یک پدیده طبیعی در هنگام تغییر فصل است.

 

منبع: ایرنا