مدیران مدارس دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند

مدیران مدارس دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند
امروز سال تحصیلی 99 با نواختن زنگ مدرسه مصلی نژاد ارومیه که با حضور مسئولان استان و شهرستان به صدا در آمد با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی در سال تحصیلی جاری، گفت: مدیران و مسئولان بیش از پیش نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجتماعی و فردی توجه کنند.

علی مصطفوی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان مصلی نژاد ارومیه با اشاره به شرایط کرونایی امروز جامعه، اظهار داشت: این بیماری تا نیمه نخست خردادماه سال جاری به خوبی توسط مردم، دولت‌مردان و مسئولان نظام مدیریت شد ولی متأسفانه پس از نیمه دوم خرداد به سبب عادی‌انگاری و بی‌توجهی با افزایش مبتلایان روبرو شدیم و آمار مبتلایان و تلفات جانی افزایش یافت.

معاون استاندار آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه با رعایت مجدد دستورالعمل‌ها توسط مردم و تلاش کادر درمانی و مسئولان تعداد مبتلایان از مردادماه کاهش یافته است، همچنین در طول ماه جاری به دنبال تثبیت این کاهش هستیم.

وی با اشاره به تبیین دستورالعمل‌های ویژه برای بازگشایی مدارس، تأکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی مهم‌ترین موضوعی است که بر عهده مدیران و مسئولان آموزشی مدارس قرار دارد که انتظار می‌رود به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسد.

مصطفوی با بیان این که آیندگان با توجه به اقدامات امروز همگان را قضاوت خواهند کرد، تشریح کرد: مدرسه مکان مقدسی است که زیربنای پیشرفت و توسعه هر کشوری است بنابراین توجه ویژه به تمامی جوانب این مهم پیشرفت را به دنبال خواهد داشت.

وی سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی را مهم‌ترین موضوع در سال تحصیلی پیش‌رو دانست.

امام جمعه ارومیه: پرورش دانش‌آموزان انقلابی و متدین نیاز جامعه اسلامی است

امام جمعه ارومیه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: وظیفه مسوولان آموزش و پرورش و نیاز جامعه اسلامی تربیت دانش آموزان انقلابی، متدین، متفکر و مجاهد است.

حجت‌السلام سیدمهدی قریشی در آیین بازگشایی مدارس آذربایجان‌غربی در جمع دانش‌آموزان مدرسه شهید مصلی‌نژاد ارومیه افزود: مسوولان آموزش و پرورش در سالم‌سازی محیط برای تربیت علما و اندیشمندان آینده کشور نقش بسزایی دارند.

وی معلمی را شغل انبیای الهی عنوان کرد و اظهار داشت: این تعبیر بهترین و با ارزش‌ترین جایگاه را برای معلمان در دین اسلام رقم زده است.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: تکریم جایگاه معلم ضروریست و یادآوری شان و منزلت معلمان نیز برای جامعه باید همیشه تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام انسان تربیت شده از مقام فرشتگان نیز بالاترست گفت: کار معلمان تربیت انسان اشرف مخلوقات است و از این مقام مقامی بالاتر وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه در دین اسلام مساله تعلیم و تعلم و معلم واژه‌های مقدسی هستند چرا که اگر تعلیم و تعلم نباشد خلقت انسان بدون مفهوم خواهد بود افزود: سرخلقت هستی مساله تعلیم و تربیت بوده و محور این موضوع معلمان هستند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید قدر معلمان را بدانند بیان کرد: معلمان باید سخنان رهبری را سرلوحه امور خود قرار دهند و همواره در تربیت دانش‌آموزان آن را مدنظر داشته باشند.

وی بیان کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب تربیت دانش‌آموزان متفکر، عامل و مجاهد، متدین و اندیشمند به رفع مشکلات کمک شایانی کند.

۶۱۸ هزار دانش آموز آذربایجان غربی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۶۱۸ هزار دانش آموز در این استان همزمان با سراسر کشور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا، با نواخته شدن زنگ مهر سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

ابراهیم محمدی در حاشیه آیین آغاز سال تحصیلی جدید در ارومیه افزود: امروز بالغ بر ۶۱۸ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در پنج هزار و ۸۰ مدرسه، فرآیند آموزش را آغاز می‌کنند.

وی گفت: ۳۶هزار معلم و فرهنگی آذربایجان غربی نیز آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان را بر عهده دارند و امسال ۶۴ هزار دانش آموز پایه اول و ۵۲ هزار دانش آموز پایه هفتم در سطح استان مشغول تحصیل خواهند بود.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه هفت کارگروه پروژه مهر برای بازگشایی مدارس از مدتها پیش فعالیت خود را آغاز کردند،  افزود: آموزش و سلامت دانش آموزان هر دو مهم است و برای نظام تعلیم و تربیت کشور اصل بر کلاسهای حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

محمدی گفت: آموزش حضوری، شبکه های تلویزیون، بستر برنامه شاد و ارائه جزوات آموزشی به عنوان روشهای مختلف آموزشی در شرایط مختلف در این استان در نظرگرفته شده است.

وی بیان کرد: خانواده ها آموزش و پرورش را یاری کنند تا در یک فضای آرام و با رعایت پروتکل های بهداشتی سال تحصیلی به خوبی طی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی بیان کرد: برای آغاز سال تحصیلی سه سناریو در این استان تعریف شده‌ که شامل وضعیت سفید، زرد و قرمز  است.

محمدی اضافه کرد: در حالت سفید همه چیز عادیست و آموزش به صورت معمولی اتفاق خواهد افتاد اما در شرایط زرد دانش‌آموزان در کلاس‌هایی با  تراکم کمتر و با تمهیداتی که مدرسه انجام می‌دهد در مدارس حضور خواهند داشت و در شرایط قرمز آموزش به صورت کاملا مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی یک ضرورت دو طرفه است، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای خانواده ها و دانش آموزان ضروریست و باید خانواده ها، دانش آموزان و بخشی را مسوولان مدرسه رعایت کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از لوازم بهداشتی شخصی و ماسک برای دانش آموزان یک ضرورت است، ادامه داد: سعی شده تا دانش آموزان با آرامش خاطر در مدارس حضور یابند.