بهبودیافتگان مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 1444 نفر رسید

بهبودیافتگان مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 1444 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید 19 در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 868 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 444 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید 19 در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 868 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 444 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دیروز از382 نفر تست کرونا گرفته شده که از این تعداد 72 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی در مجموع تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان به 2 هزار و 868 مورد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: تعداد 11 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند که در مجموع تعداد بهبودیافتگان این بیماری در استان به یک هزار و 444 نفر افزایش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا 17 شهرستان استان درگیر این بیماری هستند، اعلام کرد: ارومیه 17 مورد مثبت جدید سرپایی، 2 مورد مثبت جدید در بوکان که یک مورد آن سرپایی و یک مورد بستری، چایپاره یک مورد مثبت بستری، 26 مورد مثبت در خوی که 24 مورد آن سرپایی و 2 مورد بستری، 9 مورد مثبت در ماکو که هفت مورد آن سرپایی و سه مورد بستری، 4 مورد مثبت در مهاباد سه مورد آن سرپایی و یک مورد بستری، 10 مورد مثبت در میاندوآب که هفت مورد آن سرپایی و سه مورد آن بستری، سه مورد مثبت در نقده 2 مورد آن سرپایی و یک مورد بستری، گزارش شده است که در سایر شهرستان‌ها مورد مثبت جدیدی اعلام نشده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی در حالت ثابتی است تاکید کرد: ویروس کرونا در حال چرخش است و به طور حتم مردم بحث خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی را جدی بگیرند و در مواقع غیرضرور از منزل خارج نشوند.

 

منبع: فارس