اخطار هواشناسی آذربایجان‌غربی در خصوص طغیان رودخانه‌ها

اخطار هواشناسی آذربایجان‌غربی در خصوص طغیان رودخانه‌ها
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: سامانه بارشی جدیدی در استان فعال شده که با توجه به تشدید فعالیت سامانه، احتمال بارش شدید باران و سیلابی‌شدن مسیل‌ها وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: آبگرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه‌ها و احتمال سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی مهمترین اثر این سامانه بارشی است.

وی اضافه کرد: رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات به ویژه در نوار غربی استان بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر تا اواخر وقت چهارشنبه نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود تا شهروندان با فاصله گرفتن از رودخانه‌ها، مسیل‌ها، اجتناب از سفرهای غیرضروری و احتیاط در جاده ها از خطرهای ناشی از این مخاطرات دوری کنند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: اتخاذ تمهیدات لازم برای مهار سیلاب احتمالی و اجتناب از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات نیز باید مورد توجه هم استانی‌ها باشد.

صابری با اشاره به اینکه دمای استان امروز تغییری ندارد، اظهار داشت: از روز چهارشنبه کاهش دما و وزش باد در استان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته نیز بیان کرد: در این مدت پلدشت با ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و چالدران با یک درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین شهر آذربایجان‌غربی بود.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه نیز بین ۶ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

 

منبع: ایرنا