محور ترانزیتی ارومیه - سرو هفته دولت افتتاح می شود

محور ترانزیتی ارومیه - سرو هفته دولت افتتاح می شود
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از بهره برداری محور ترانزیتی ارومیه - سرو تا هفته دولت سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محسن حمزه لو عصر امروز در مراسم بهره برداری از ۳.۵ کیلومتر از این محور ترانزیتی اظهارکرد: برای اجرای ۳.۵ کیلومتر از این محور شامل زیرسازی، ابنیه و پل ۸ ماه زمان صرف شده است.

وی با اشاره به اینکه این جاده یکی از محورهای منشعب به کریدور بزرگراهی غرب کشور است افزود: تکمیل تعریض و بهسازی آن، زمینه جهش در حجم مبادلات تجاری منطقه را فراهم می‌کند که ۳.۵ کیلومتر آن امروز زیر بار ترافیکی رفت و ۸.۵ کیلومتر باقی مانده آن تا هفته دولت افتتاح می‌شود.

حمزه لو کل اعتبار اختصاص یافته به این طرح را ۳۰ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: کاهش مسافت، ارتقای سطح ترانزیت بار و مسافر و اهمیت اقتصادی این بزرگراه از مزایای آن به شمار می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی توسعه مبادلات اقتصادی کشورهای ایران و ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای را از مهم‌ترین ثمرات اجرای این طرح برشمرد و افزود: پروژه احداث بزرگراه ارومیه - سرو به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه ملی و گسترش حمل‌ونقل بین‌المللی مطرح است.

وی یادآور شد با توجه به اینکه یک چهارم پایانه‌های کشور در آذربایجان‌غربی قرار دارد، ضرورت توسعه و تأمین زیرساخت‌های لازم برای پایانه‌های مرزی به ویژه پایانه مرزی سرو در راستای توسعه پایدار و گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه ضروری است.