برگزاری جلسه هماهنگی و رسیدگی به مشکلات توزیع مرغ

برگزاری جلسه هماهنگی و رسیدگی به مشکلات توزیع مرغ
جلسه هماهنگی و رسیدگی به مشکلات توزیع مرغ در سطح شهرستان عصر امروز با حضور فرماندار ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرماندار ارومیه در این جلسه با تاکید بر تسریع و تسهیل دسترسی مردم به اقلام ضروری، اظهار داشت: نظارت قانونی بر تامین مرغ از مرغداری ها تا کشتارگاه بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و از کشتارگاه تا فروشندگی ها برعهده سازمان صنعت و معدن و تجارت هست؛ لذا این دستگاهها میبایست اقدامات لازم را برای ایفای نقش قانونی خود اعمال و تقویت نمایند.

رسول مقابلی در ادامه تشدید نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت با استفاده از ظرفیت بسیج مردمی را لازم و کارگشا دانسته و تصریح کرد: سازمان صمت طبق وظایف قانونی با فروشندگانی که معمولاً عصرها مرغ را به صورت کامل یا قطعه بندی شده با قیمت بالاتر از رقم مصوب می فروشند، قاطعانه برخورد قانونی نماید.

وی در ادامه گفت: تمرکززدایی در فروشگاههای عرضه مرغ انجام شود و با افزایش تعداد محل توزیع، شرایط برای کاهش ازدحام شهروندان فراهم شود.

فرماندار ارومیه در پایان با اعلام اینکه پیشنهادات لازم درخصوص اصلاح روند توزیع و قیمت مرغ به کمیسیون تنظیم بازار استان ارسال شده، تاکید کرد: دامپزشکی علاوه بر نظارت لازم برای کشتار بهداشتی مرغ در کشتارگاها، ضروری است با اعمال قانون، رسیدگی لازم را در رابطه با رعایت اصول بسته بندی بهداشتی بسته های قطعه بندی شده تشدید کند.