استاندار آذربایجان غربی:

تعاملات منطقه ای استان در تجارت بین الملل افزایش می یابد

تعاملات منطقه ای استان در تجارت بین الملل افزایش می یابد
استاندار آذربایجان غربی گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت های مغفول مانده استان برای ایجاد فرصت های اشتغال جدید، خلق ثروت و افزایش درآمد استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت های مغفول مانده استان برای ایجاد فرصت های اشتغال جدید، خلق ثروت و افزایش درآمد استفاده کنیم و در این مسیر حلقه های مفقوده و مشکلات شناسایی و با پیگیری های ملی و ارائه راهکارهای مناسب این مشکلات حل خواهد شد .

محمدصادق معتمدیان در دیدار مدیران و فعالان حوزه حمل و نقل استان که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداری صورت گرفت، با قدردانی از تلاش فعالان این حوزه در ارائه خدمات به مردم اظهار داشت: یکی از مهمترین پیشران های پیشرفت استان ترانزیت و تجارت مرزی است و با توجه به مزیت ها و پتانسیل های استان در این زمینه و هم مرز بودن استان با سه کشور از این ظرفیت می تواند در شتاب بخشیدن به روند توسعه استان بهره برد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تلاش می کنیم از ظرفیت های مغفول مانده استان برای ایجاد فرصت های اشتغال جدید ، خلق ثروت و افزایش درآمد استفاده کنیم و در این مسیر حلقه های مفقوده و مشکلات شناسایی و با پیگیری های ملی و ارائه راهکارهای مناسب این مشکلات حل خواهد شد .

وی با تاکید بر اهمیت توسعه ترانزیت و استفاده از این ظرفیت برای توسعه صادرات محصولات استان و افزایش درآمدهای استانی بر باز تعریف جدید در حوزه ترانزیت منطقه ای تاکید کرد و افزود: شناسایی مسیر های جدید ترانزیت و افزایش تعاملات منطقه ای و تقویت ناوگان حمل و نقل استان می تواند بستر های تحقق اهداف صادراتی کشور در استان را فراهم کند.

معتمدیان با اشاره به توافق جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در سطح معاملات تجاری اظهار داشت: آذربایجان غربی به عنوان تنها استان هم مرز با ترکیه می تواند در رسیدن به این هدف، نقش موثر و تاثیر گذاری ایفا کند.

وی روان سازی و رفع موانع در روند صادرات و ساماندهی فعالیت های مرزی  در مرزهای استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: مرز محل توقف نیست و محل عبور است و با تغییر نگاه به روان سازی فعالیت های مرزی و ایجاد مدیریت واحد در مرز و ساماندهی شرایط  فعلی می توان به این مهم دست یافت.

استاندار آذربایجان غربی اقتصادی کردن زیر ساخت های عمرانی را در کاهش هزینه های حمل و نقل و به صرفه بودن صادرات موثر دانست و بیان داشت : تلاش می شود با اجرای طرح استفاده بهینه از حمل و نقل ریلی و هوایی و استفاده از سیستم های حمل و نقل ترکیبی زمینه صادرات محصولات تولیدی استان به کشورهای منطقه  بویژه کشورهای جنوب شرق آسیا را فراهم کنیم .

معتمدیان با اشاره به تقویت ناوگان حمل و نقل استان افزود : از ویژگی های مهم استان حمل و نقل بین الملی است و در این  مسیر از تمامی ظرفیت های قانونی برای نوسازی و تقویت سیستم حمل و نقل استفاده می کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت راحتی و ایمنی مسافران در استفاده از سیستم حمل و نقل مسافری  ادامه داد: برای تامین ایمنی و راحتی مردم ضروری است ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه برون شهری نوسازی و بهسازی شود.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص تامین مایحتاج مردم و حمل و نقل کالاهای مورد نیاز استان از بنادر جنوبی تاکید کرد و افزود: علاوه بر تامین کالاهای اساسی مردم از بنادر جنوب به دنبال مسیر های جدید و نزدیک از جمله ظرفیت بنادر شمال کشور هستیم .

معتمدیان با اشاره به حمایت از بخش خصوصی اظهار داشت : با توجه به محدود بودن منابع مالی کشور، حمایت های لازم از سرمایه گذاران بخش خصوص در بخش حمل و نقل استان صورت خواهد گرفت.