استاندار آذربایجان غربی:

وحدت و انسجام مردم استان زبان‌زد عام و خاص است

وحدت و انسجام مردم استان زبان‌زد عام و خاص است
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: پیش‌از پایان یافتن آبان‌ماه حداقل 70 درصد از جمعیت استان علیه کروناویروس واکسینه خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: خود را از مردم استان می‌دانم و در طول بیش از 4 سال خدمت در آذربایجان‌غربی تلاش کرده‌ایم رضایت‌مندی و خرسندی مردم را جلب کنیم.

وی با اشاره به هم‌بستگی زبان‌زد مردم ترک، کرد، ارامنه و آشوریان در استان، خاطر نشان کرد: علی‌رغم حضور ادیان و مذاهب مختلف در سطح استان، مردم در جای‌جای این خطه شهید پرور با همدلی و وحدت کنار همدیگر زندگی کرده و پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.

استاندار آذربایجان‌غربی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره آن دوران، گفت: امیدی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دل مردم خاورمیانه به‌ویژه مردم منطقه ایجاد شده همچنان زنده و الگوی راه بسیاری از انقلاب‌ها و حرکت‌های انقلابی مردم منطقه است.

شهریاری تحمیل جنگ هشت ساله بر ملت ایران اسلامی را در همین موضوع عنوان کرد و افزود: طنین‌اندازی آرمان‌های انقلاب در منطقه، دشمنان را برآشفته و با شوریدن دولت بعثی عراق با پشتیبانی ابرقدرت‌های جهان علیه کشورمان سعی کرد تا انقلاب اسلامی را سرنگون کند.

وی ضمن درخواست از دستگاه‌های اجرایی برای اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ ایثار، شهادت و هشت سال دفاع مقدس، تأکید کرد: مردم نجیب و شجاع ایران با ایستادگی مقابل ابرقدرت‌های مستکبر جهانی، صحنه‌های بی‌نظیری از سلحشوری و جان‌فشانی خود خلق کردند که بایستی در میان جوانان و نوجوانان امروز بازگو شود.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در طول جنگ تحمیلی حتی یک وجب خاک از کشورمان جدا نشد که نشان از قدرت و همدلی ایران اسلامی است.

شهریاری خانواده شهدا و ایثارگران را غنیمتی برای همگان برشمرد و ابراز داشت: متأسفانه آن‌گونه که شایسته این قشر از جامعه باشد خدمات‌رسانی صورت نگرفته، از این‌رو تمامی دستگاه‌ها و مسئولان مرتبط در راستای فراهم آوردن امکانات برای خانواده شهدا و ایثارگران اهتمام بورزند.

وی آغاز سال تحصیلی 1400 را متفاوت از سال‌های گذشته دانست و تصریح کرد: تمامی ادارات و سازمان‌ها با تمام توان در بحث بازگشایی مدارس کمک‌حال اداره کل آموزش و پرورش استان باشند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان این‌که همچنان در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌بریم، گفت: دستگاه‌های نظارتی بیش‌ازپیش به رعایت موارد بهداشتی توجه کنند تا مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا کاهش یابد. پیش‌از پایان یافتن آبان‌ماه حداقل 70 درصد از جمعیت استان واکسینه خواهند شد.

شهریاری با اشاره به تغییر دولت، اظهار کرد: متأسفانه برخی از مدیران انگیزه خود را از دست داده‌اند. حتی اگر یک ثانیه از عمر مدیریتی فردی باقی باشد نباید هیچ کوتاهی در راستای انجام وظیفه صورت گیرد.

وی تکریم ارباب‌رجوع را از ارکان و اساس‌های ادارات و سازمان‌ها دانست و تأکید کرد: مدیران دستگاه‌ها بیش‌ازپیش به این مهم توجه داشته باشند و اگر کوتاهی در این موضوع صورت گرفته بایستی دلجویی شود.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: کمک به جمع‌آوری و خرید محصولات کشاورزی استان به‌ویژه سیب در رأس برنامه‌ها قرار دارد و در همین راستا بازدید و توافق‌های لازم با کارخانه‌ها صورت گرفته تا محصولات با بهترین قیمت از کشاورزان خریداری شود.

شهریاری با اشاره به شهرستا‌ن‌های نوپای چهاربرج و باروق، تشریح کرد: دستگاهای استانی برای استقرار ادارات شهرستانی و حضور نمایندگان خود در این دو شهرستان اهتمام بورزند.

وی ادعای برخی در ارتباط با محرومیت استان را رد کرد و اظهار داشت: با مقایسه آمار و ارقام فعلی با سال‌های گذشته می‌توان رشد شاخص‌های توسعه استان را به‌راحتی لمس کرد که افتتاح بیش‌از 5 هزار واحد مسکن مهر در طول دو سال گذشته و ایجاد 300 کیلومتر بزرگ‌راه استانی گوشه‌ای از دستاوردها است.

استاندار آذربایجان‌غربی توجه به ساخت مسکن را مهم تلقی کرد و یادآور شد: تمامی ادارات املاک خود را برای ساخت مسکن به اداره کل راه و شهرسازی منتقل کنند تا اقدامات در وقت مناسب و بدون هیچ مشکلی پیگیری شوند.

شهریاری تأکید کرد: در صورت عدم همکاری اداره‌ای، نقل و انتقالات در طول دو ماه توسط ثبت اسناد انجام خواهد شد. همچنین مدیران و مسئولان مربوطه به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: بایستی سالانه 50 هزار واحد مسکن در استان تأمین شود.