استاندار آذربایجان غربی:

اتحادیه های صنفی بر فعالیت صنوف نظارت جدی داشته باشند

اتحادیه های صنفی بر فعالیت صنوف نظارت جدی داشته باشند
استاندار آذربایجان غربی گفت: فرمانداران مسئول اصلی اجرای کامل مصوبات و محدودیت ها هستند. باید با همکاری صمت، مراکز بهداشت و اتحادیه ها محدودیت ها بطور دقیق اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه روند اجرای محدودیت ها مطلوب نیست گفت: فرمانداران مسئول اصلی اجرای کامل مصوبات و محدودیت ها هستند. باید با همکاری صمت، مراکز بهداشت و اتحادیه ها محدودیت ها بطور دقیق اجرا شود.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در هشتادمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا ضمن تسلیت شهادت مرزبانان رشید هنگ مرزی ارومیه در درگیری با گروه های تروریستی و ضد انقلاب تصریح کرد: به امید خدا و به همت نیروهای نظامی و انتظامی پاسخ دندان شکنی به این گروه های تروریستی داده می شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان نگران کننده است افزود: برای کنترل بیماری باید مردم در رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و اجرای محدودیت ها همکاری جدی داشته باشند.

شهریاری بر نظارت و بازرسی از روند اجرای محدودیت ها تاکید کرد و گفت: به دلیل روند افزایشی بیماری کرونا درخواست های بسیار مردمی را برای اجرای محدودیت های شدید شاهدیم. فرمانداران نباید اجازه دهند مصوبات ناقص اجرا شود.

روند فوتی‌های‌ ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی همچنان افزایشی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت قرمز استان در شیوع بیماری کرونا گفت: روند بستری و فوتی ناشی از این بیماری در استان همچنان افزایشی است.

دکتر جواد آقازاده در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان غربی افزود: به طور متوسط روزانه ۴۰ نفر به تعداد فوت شدگان بیماری کرونا در استان افزوده می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، در حال حاضر ۳۱۰ نفر در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های آذربایجان غربی بستری هستند که وضعیت مناسبی ندارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: تست روزانه کرونا نیز در استان طی هفته های اخیر افزایش یافته و به متوسط هزار و ۸۰۰ مورد رسیده که می تواند در بیماریابی موثر باشد.

آقازاده گفت: مشکل کمبود اکسیژن در شهرهای سردشت و پیرانشهر حل شده و هیچگونه کمبودی در استان وجود ندارد.