مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار 106 مورد رسید

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار 106 مورد رسید
تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 106 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 287 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 106 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 287 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: با افزوده شدن  84 مبتلا جدید به ویروس کووید 19 در آذربایجان‌غربی مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 2 هزار و 106 نفر افزایش پیدا کرد.

وی افزود: 21 مورد جدید بهبود یافته از ویروس کرونا در استان از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و در مجموع تعداد بهبود یافتگان استان به یک هزار و 287 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته 82 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده که به تفکیک شهرستان، ارومیه 20 مورد جدید، اشنویه 2 مورد، بوکان 14 مورد، پیرانشهر سه مورد، تکاب یک مورد، چالدران 2 مورد، چایپاره سه مورد، سلماس هفت مورد، شاهین‌دژ پنج مورد، مهاباد 6 مورد، میاندوآب 6 مورد، نقده یک مورد جدید گزارش شده است.

آقازاده یادآور شد: تست‌های انجام شده برای تشخیص زود هنگام بیماری کرونا بیشتر از افراد سرپایی انجام می‌شود که با تشخیص زود هنگام بیماری  از شیوع ویروس در سطح جامعه کاسته شود.

وی تاکید کرد: با توجه به شعار بهداشت جهانی تنها راه در امان ماندن از ابتلا به بیماری کرونا در خانه ماندن است و مردم باید در هنگام خارج شدن از منزل نکات بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد مهار این بیماری در جامعه باشیم.