مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

کنگره ادبی سراسری عقیله العرب در ارومیه برگزار می شود

کنگره ادبی سراسری عقیله العرب در ارومیه برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: چهارمین کنگره ادبی سراسری «عقیله العرب» به زبان ترکی آذری، مهر امسال در ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام‌ ناصر خدایاری با بیان اینکه این کنگره با هدف با هدف تبیین جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگه‌ داشتن قیام عاشورا برگزار می شود افزود: از جمله اهداف دیگر این جشنواره می‌توان به اشاعه فرهنگ ناب اهل بیت (ع) به‌ ویژه خلق آثار بدیع در حوزه شعرهای آئینی و ترویج فرهنگ و رسالت حضرت زینب (س) در میان قشر پرستار جامعه است.

وی افزود: شرکت در این کنگره سراسری برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی آزاد بوده و زبان ارسال آثار باید ترکی آذری باشد و از هر شاعر حداکثر ٥اثر پذیرفته خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۰ مهر، آخرین مهلت ارائه آثار برای حضور در این جشنواره است، ادامه داد: استفاده از تمامی قالب‌های شعری آزاد بوده و اشعار مربوط به مدافعان حرم از امتیاز ویژه برخوردار است.

حجت الاسلام خدایاری افزود: تمامی علاقه‌مندان به زندگی حضرت زینب(س) می‌توانند در این کنگره حضور داشته باشند و نفراتی که به‌عنوان برگزیده انتخاب خواهند شد، جایزه‌های نقدی دریافت می کنند.

طی سال های اخیر، همایش عقیله العرب به میزبانی ارومیه برگزار می شود.

 

منبع: مهر