پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی
محمدمهدی شهریاری طی یک پیام روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری طی یک پیام روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را گرامی داشت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مهمترین شاخصه های پیشرفت و توسعه جوامع حضور مردم در قالب تشکل های مردمی و گروههای داوطلب است که نشان دهنده جاری بودن یک نظام مردم سالار و حضور مردم در فرایندهای تصمیم گیری و حاکمیتی است. مردم ایران و بویژه استان آذربایجان غربی با تکیه بر اصل همراهی مردم و نظام، خلق کننده صحنه های تاثیرگذاری در قالب گروهها، تشکل ها و سازمان های مردمی و خیریه بوده اند که خروجی این حضور همواره باعث سربلندی این خطه پرافتخار شده است.

نامگذاری روز ۲۲ مرداد به عنوان روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی بهانه ای است برای گرامیداشت و تجلیل از حضور فعالین اجتماعی، خیرین، گروههای مرجع و معتمدین، داوطلبان، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و مجموعه های جهادی و اعضای آنها که در لحظه لحظه حیات اجتماعی شان و بر اساس احساس مسئولیت اجتماعی خود در جامعه حضور فعال دارند و به عنوان یک سرمایه اجتماعی ارزشمند بر غنا و کیفیت جامعه ایرانی می افزایند.

شیوع ویروس کرونا فرصتی برای رزمایش فعالان اجتماعی و تشکل های مردمی بوجود آورد که نشان دهند چه سرمایه های عظیمی در جامعه وجود دارد. نمونه بارز آن راه اندازی پویش ها و کمپین های مختلف برای اطلاع رسانی، تامین اقلام و تجهیزات پزشکی، جذب منابع مردمی، آموزش و توجیه عمومی و تقویت روحیه عمومی و حمایت از بخش های آسیب پذیر و اقشار در معرض خطر نظیر کودکان و طبقات محروم بود.

ضمن آرزوی توفیق برای یکایک عزیزان فعال در این عرصه، امیدوارم روز به روز شاهد نشاط و پویایی آنان در عرصه حیات اجتماعی باشیم.

محمدمهدی شهریاری
استاندار آذربایجان غربی