رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی:

رقابت 197 نفر برای نشستن بر 12 کرسی مجلس در آذربایجان‌غربی

رقابت 197 نفر برای نشستن بر 12 کرسی مجلس در آذربایجان‌غربی
تعداد افراد تایید صلاحیت شده نهایی در استان 202 نفر بوده که از این تعداد، پنج نفر انصراف داده و 197 نفر برای  رسیدن به 12 کرسی مجلس در استان با هم رقابت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد تایید صلاحیت شده نهایی در استان ۲۰۲ نفر بوده که از این تعداد، پنج نفر انصراف داده و ۱۹۷ نفر برای  رسیدن به ۱۲ کرسی مجلس در استان با هم رقابت خواهند کرد.

علی مصطفوی افزود: ۵۳۱ نفر برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کرده‌ بودند که از این تعداد، یک نفر به آذربایجان شرقی تغییر حوزه داده و سه نفر نیز از استان‌های دیگر برای حضور در حوزه‌های آذربایجان‌غربی تغییر حوزه دادند تا جمع ثبت‌نام‌کنندگان استان در این انتخابات به ۵۳۳ نفر افزایش یابد.

وی اضافه کرد: از این تعداد پس از بررسی‌های هیات اجرایی، نظارت و شورای نگهبان، ۲۰۲ نفر تایید صلاحیت نهایی شدند که از آنان هم، پنج نفر انصراف خود را از حضور در این رقابت اعلام کرده‌اند.

وی بیان کرد: از کل واجدان شرایط داوطلبی نمایندگی مجلس یازدهم در آذربایجان‌غربی، ۶۸ نفر در ارومیه، ۱۹ نفر در حوزه شاهین‌دژ و تکاب، ۱۸ نفر در حوزه نقده و اشنویه، ۱۷ نفر در سلماس، ۱۷ نفر در حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، ۱۶ نفر در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۱۳ داوطلب در حوزه پیرانشهر و سردشت، ۱۱ داوطلب در میاندوآب، ۱۰ داوطلب در مهاباد و هشت داوطلب نیز در بوکان رقابت می‌کنند.

رییس  ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی ادامه داد: تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد فردا، پنج‌شنبه آغاز می‌شود و تا هشت صبح روز اول اسفند ادامه دارد.