پروازهای فرودگاه ارومیه افزایش می یابد

پروازهای فرودگاه ارومیه افزایش می یابد
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی از افزایش پرواز ارومیه به تهران با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد علی نائل قراملکی گفت: شیوع ویروس کرونا در ابتدا باعث کاهش ۵۵ درصدی پروازهای داخلی و لغو کامل پروازهای خارجی شد اما با توجه به کاهش محدودیت های بین استانی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شاهد افزایش پروازها از این فرودگاه هستیم.

وی در ادامه به افزایش پروازهای مسیر ارومیه به تهران از اول ماه خرداد اشاره کرد و گفت: برخی پروازهای فرودگاه ارومیه نیز تا حدودی از سوی شرکت های هواپیمایی به حالت عادی باز گشته است و از اول خرداد شاهد افزایش ۶ پرواز درمسیر ارومیه-تهران خواهیم بود. 

مدیرکل فرودگاه های استان افزود: پروازهای جدید با شماره پرواز ۵۶۸۰ و ۵۶۷۹ در روزهای شنبه تا چهارشنبه و روز جمعه از فرودگاه ارومیه به مقصد تهران انجام خواهد شد.

قراملکی افزود: به منظور ضرورت اقدامات پیشگیرانه از بیماری کرونا در پروازها نیز پروتکل‌های موجود از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و رعایت مسائل بهداشت فردی در طول پرواز رعایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مسافران و کارکنان اولویت اصلی فرودگاه است، افزود: ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی به صورت مستمر ضدعفونی می شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران انجام شده است.

 

منبع: ایسنا